V Ružomberku stojí kopček zmrzliny 50 centov

V Ružomberku stojí kopček zmrzliny 50 centov

RedakciaBlog20.6.2019

Letu neodmysliteľne patrí zmrzlina, ktorá v horúcom počasí osvieži hádam každého. Ak je niekde naozaj dobrá, tak sú ľudia schopní stáť kvôli nej aj niekoľko desiatok minút v rade. Dnes sme mapovali situáciu v ružomberských uliciach.

Deťom najviac chutí Šmolková zmrzlina

Najviac stánkov či miest, kde predávajú zmrzlinu je pochopiteľne v centre nášho mesta. Je tu zvýšená koncentrácia turistov, ale aj peších, ktorí si potrebujú v čase otváracích hodín niečo kúpiť, vybaviť. Vo všetkých prevádzkach stojí kopček zmrzliny 0,50 centov. Výnimkou je točená zmrzlina, ktorej prevádzku majú otvoriť zajtra pred Kauflandom. Cena sa bude pohybovať od 1 Eura.

Zmrzlinu niekoľkých druhov nájdete aj zajtra u Zelníka, v hypermarkete Tesco.

Ružomberčania majú najradšej citrónovú, alebo čokoládovú klasiku. Deti mali dnes v rukách výraznú šmolkovú. Aj predávajúci potvrdili, že ich zaujme najviac.

Treba mať na pamäti, že otváracie hodiny cez týždeň sú iné ako počas víkendu.

1. Jadranská zmrzlina na Poľnej ulici

Majiteľ otvára prevádzku o 10.00 hod. každý deň, na výber má 12 druhov, kopček za 50 centov. Pre mňa je to stará klasika, ktorá ľudí v Ružomberku neomrzela. V čase mojej návštevy si zmrzlinu kupovalo dosť ľudí, na ktorej si pochutnali zväčša v autách. Otvorené majú do 19:00 hod.

2.Talianska zmrzlina na Mostovej Ulici

Bella Napoli 2, každý deň majú v ponuke okolo 11 druhov rôznych zmrzlinových príchutí a jeden kopček stojí rovnako 50 centov. Ide o pobočku zmrzliny, ktorá sídli na ulici Podhora. V predaji majú rôzne druhy kornútkov. Zmrzlinu si môžete kúpiť od 9.00hod.

3.Cukráreň Biscuit café na Mostovej ulici

V ponuke majú 14 druhov zmrzliny, podľa predávajúcich si ľudia obľúbili Sorbet zmrzlinu, ktorá je však o 10 centov drahšia. Pre mnohých je tento druh viac osviežujúci. Zmrzlinu si môžete v tejto cukrárni kúpiť od 8.30 hod. do 17:30 hod. V sobotu je prevádzka zatvorená, v nedeľu otvárajú od 14:00 hod.

4.Cukráreň Fontána na Mostovej ulici

Zmrzlinu si môžete požiadať naservírovať do modrého, zeleného, cukríkového a jumbo kornútku. Z môjho pohľadu celkom zaujímavé príchute - rumba, ruská s čokoládovým keksom, cheesecake jahoda... Každý deň majú v ponuke okolo 15 druhov. Cena za kopček 50 centov, otvorené od 8.30 hod do 17:15 hod. V nedeľu je prevádzka zatvorená.

5.Bella Napoli, Talianska zmrzlina na Podhore

Každý deň majú v ponuke okolo 20 druhov rôznych príchutí, jeden kopček stojí rovnako 50 centov. V ponuke majú asi najviac druhov zmrzliny v meste - kokosová, redbull, banánová..Zmrzlinu si môžete kúpiť od 8.00 do 21:00 hod. každý deň,vrátane víkendu.

6. Kovoteam na Podhore, oproti Supermarketu Tesco

Priznám sa, že o tejto zmrzline v meste som netušila. V ponuke majú okolo 12 druhov zmrzliny - za rovnakú cenu, ako u konkurencie.

7.Jadranská zmrzlina na Mostovej ulici

Zmrzlina bola pred 11.00 hod. stále zatvorená. V lokalite však býva otvorená najdlhšie, do 19:00 hod. Rovnakú zmrzlinu predávajú na Poľnej ulici.

8.Točená zmrzlina Ice and Roll pred Kauflandom

Táto prevádzka by mala byť otvorená už zajtra. V ponuke budú zmrzlinové poháre a točená zmrzlina od 1 Eura. Žiaľ otváracie hodiny sa mi nepodarilo zistiť.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia