Ružomberské basketbalistky sa v Poprade nečakane natrápili

RedakciaŠport11.1.2023

V dnešnom dohrávanom stretnutí 10. kole Niké extraligy basketbalistky MBK Ružomberok vyhrali v Poprade 61:38, ale nebola to očakávaná spanilá jazda.

V polovici úvodnej „štvrtky“ sa domáci BAM dotiahol na 5:6 a v 9. min., po trojke Húskovej, dokonca otočil skóre vo svoj prospech – 10:8. Napokon sa vstupná desaťminútovka skončila za stavu 10:13. Po malej prestávke pomerne hodný čas trvalo, kým padol ďalší kôš. Až do 14. min., keď sa spoza oblúka trafila Urbanová – 10:16. Potom priebežný výsledok na 10:18 posunula Hadačová. Ešte v 17. min. Poprad strácal len päť bodov – 18:23. Až potom prišla 14 – bodová šnúra vicemajstra, ktorá posunula priebežný rezultát na 18:37 (v 25. min.). Tesne pred klaksónu, ktorý zakončil tretie dejstvo, ružomberské vedenie narástlo na 21 bodov – 46:25.

Všetko vyzeralo, že už je Ruža v „laufe“, ale nebola. Posledná štvrtina vyústila viac – menej do vyrovnanej partie. Určite sa čakal väčšia dominancia Sujovho tímu pod Tatrami.

Juraj Suja tréner Ružomberka: „Prehrali sme doskok, dievčatá mali katastrofálnu streľbu. Na začiatku sme netrafili takmer nič, hoci sme mali kopec voľných pozícií. Súperky ´zapchávali´ vymedzené územie, tým sme boli odkázaní na streľbu zvonku, ale naše pokusy zostávali nepremenené. No neviem, čo bolo za tým. Cez prestávku som hráčkam povedal, že by sme sa mali prebrať a trochu inak fungovať. Určite som nečakal, že to bude takáto tragédia. Bol to druhý náš najslabší výkon v sezóne.“

BAM Poprad – MBK Ružomberok 38:61 (10:13, 18:27, 28:46)

Najviac bodov BAM: Drobná 11/3 trojky, Paulechová 11/2 – body MBK: Uramová 13/3, Urbanová 11/3, Andělová 10, Havranová 7, Hadačová a Svetlíková po 6, Dovčíková 4, Jarošová a Štefančová po 2. Rozhodovali: Obertová, Cibulka a Bullo. Diváci: 100. Štvrtiny: 10:13, 8:14, 10:19, 10:15.