V Slovenskom pohári tretie mesto pre družstvo J. Suju

RedakciaŠport22.1.2023

Basketbalistky MBK Ružomberok v dnešnom zápase Slovenského pohára o 3. miesto vyhrali nad Young Angels Košice 69:60, po dosť divokej bitke.

Bol to duel niekoľkých zvratov. Lepšie stretnutie otvorili zverenky trénera Juraja Suju, tie za chvíľu viedli 7:0 a v 7. min. svoj náskok zveľadili na štrnásť bodov – 18:4. Košičanky už v závere úvodnej štvrtiny začali ukrajovať z nepríjemného manka, v polovici druhej periódy sa priblížili na jeden „bodík“ – 21:22 a napokon prvý polčas vyhrali 34:32.

V 25. min. náskok „anjelok“ narástol na deväť bodov (45:36) a záverečné dejstvo družstvá otvárali za stavu 50:42 pre Košice. Po malej prestávke nastal však zlomový obrat. Zrazu na palubovke bol úplne iný Ružomberok. Najprv vďaka siedmim bodov Andělovej sa liptovský kolektív sa dotlačil na 49:50. Potom ešte prehrával 49:54, lenže po následnej 11 – bodovej šnúre, MBK preklopil stav na 60:54 vo svoj prospech. Potom už zápas nepustil zo svojich rúk. Za povšimnutie stojí, že posledná štvrtina vyznela 27:10 pre „žabky“.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Bolo to také kostrbaté. Začali sme dobre, lenže dievčatá, čo prišli z lavičky, neudržali žiadúcu úroveň, tým naša hra padala, no cením si, že hoci družstvo bolo na mínus osem, dokázalo stretnutie vyhrať o deväť bodov. V záverečnej štvrtine sme zlepšili obranu, bol tam rýchly prechod do útoku i celkove naša hra bola rozumnejšie. Teším sa z toho, že dievčatá vstali a doviedli zápas do úspešného konca.“

Young Angels Košice – MBK Ružomberok 60:69 (11:20, 34:32, 50:42)

Najviac bodov Young Angels: Blanksová 18, Dulovičová 13, Mikovčáková 10 – body MBK: Svetlíková 22, Andělová 18, Buknová a Havranová po 8, Jarošová 6, Hadačová 4, Štefančová 3. Rozhodovali: Obertová, Izák a Višniarová. Štvrtiny: 11:20, 23:12, 16:10, 10:27.