Strieborní bežci na radnici

Strieborní bežci na radnici

Ján SvrčekHlavná stránka31.8.2023

Ružomberský primátor Ľubomír Kubáň dnes (31. augusta) prijal vo veľkej zasadačke mestského úradu viacerých členov úspešného družstva Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe, ktoré na 11. ročníku štafetového behu Od Tatier k Dunaju skončilo v absolútnom poradí, v konkurencii 191 tímov na 2. mieste.

Ľ. Kubáň, predtým, ako prítomným odovzdal ďakovné listy, všetkým bežcom poďakoval reprezentáciu mesta a za dosiahnutý krásny výsledok. „Sledoval som vaše počínanie na trati. Dosiahli ste obdivuhodný čas na úrovni 24:45 hod. Takisto zaregistroval som vaše 20 – minútové zlepšenie oproti minulému roku,“ zaznelo v príhovore ružomberského „richtára“, ktorý je známy svojim úprimným vzťahom k športu.

Prvý raz sa nám stalo, že sme takto boli pozvaní na radnicu. Veľmi si to vážime. Takisto nás teší prísľub pána primátora, že z mesta budeme mať vykryté štartovné aj na budúci rok,“ vravel kapitán strieborného „ózetka“ Samuel Dvorštiak. „Po prvých dvoch štartoch som prevzal svoju súčasnú funkciu. Dva roky sme to ťahali spolu s Matúšom Vlčkom a ďalšie dva roky už sám. Z úplne prvej štafety sme zostali len dvaja. Okrem mňa ešte Dominik Pavlíček.“

Pri oceňovaní sme sa dozvedeli, že najmladším členom ružomberskej „dvanástky“ bol 18 – ročný Maximilián Medvecký. „Vlani ma oslovili, takže teraz to bola moja druhá štafeta,“ vysvetľoval v žiactve špičkový plavec, držiteľ celej noše republikových medailí a neskôr, po odchode do Banskej Bystrice zasa triatlonista a v súčasnosti hlavne skialpinista. „K behu som mal vždy veľmi blízko, ako dieťa som s rodičmi behával po horách. Aj plavecká trénerka Daniela Záhradníková ma nabádala k zdolávaniu kopcov, kvôli pľúcom. To, že som na trase do Bratislavy bol v partii so staršími kolegami, mi len vyhovovalo. Akurát človek nazbiera skúsenosti.“

Martin Hatala je známy vytrvalostný „makač“, no zároveň človek pre každú srandu. „Áno, bola to opäť aj zábava,“ dal sa počuť zase najstarší a najzrelší bežec (roč. nar. 1974), ktorý vyskočil aj na vrch sprievodného vozidla, aby všetkým vylepšil náladu zvukmi z originálnej trúby. „Bez troch-štyroch zhruba desaťkilometrových úsekov, by som ten rok aj prežil, ale tie spoločné chvíle v aute, či stretnutia s inými štafetami, to by mi chýbalo,“ doložil Martin Hatala.

Družstvo Ružomberok v pohybe: Samuel Dvorštiak (kapitán), Dominik Pavlíček, Jozef Bukový, Martin Hatala, Maximilián Medvecký, Tomáš Kučka, Ján Mráz, Dominik Babál, Martin Šramo, Miroslav Macko, Tomáš Nemšovský, Jasmin Omerovič.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia