
Na bešeňovskom zelenom koberci v sobotu 20. júna prýštili emócie radosti, ale i sklamania. Detský drobizg z dvanástich tímov si Ruža Cup U 9 užíval plnými dúškami.
Najprv sa hralo, na sedemnásť minút, v dvoch šesťčlenných skupinách a potom prišla na rad vyraďovacia časť.
„Bol to perfektný a na vysokej zorganizovaný turnaj. Prišli tímy z celého Slovenska a medzi nimi aj naše špičkové akadémie. Zároveň prebiehali zápasy na štyroch ihriskách, vo formáte brankár a štyria hráči v poli,“ rozhovoril sa tréner ružomberskej deviatky Samuel Raček.

Hostitelia z MFK Ružomberok vyskladali dve družstvá, black a orange.
„Náš čierny tím počas celého turnaja v riadnom hracom čase ani raz neprehral, no napokon skončil piaty. Vo štvrťfinále sme na penalty podľahli Banskej Bystrici. Určite to chlapcov mrzelo, lebo sú súťaživé typy, lenže dnes výsledky neboli prvoradé. Hlavným bonusom bolo, že si mohli zmerať sily z rovesníkmi z celého Slovenska, a tak aj sami zistili, kde sa nachádzajú,“ pokračoval S. Raček a dodal: „Aj touto cestou sa chcem poďakovať vedeniu klubu, za to, že sa tento turnaj uskutočnil.“
Do Bešeňovej zavítali aj traja hráči z ružomberského A mužstva Marián Chobot. Dávid Húska a Alexander Selecký. Odovzdávali ocenenia a postarali sa tiež o milú autogramiádu.
„Z tamojšieho ihriska som odchádzal len s pozitívnymi pocitmi. Človek tu videl detskú chásku, mladých nádejných futbalistov, na ktorých bolo vidno, ako ich tento šport baví. Prežívali to naozaj naplno. Netajím, aj ja som si peknú akciu užil. A pri podpisovaní sa nám všetky kartičky minuli,“ povedal Marián Chobot.
Konečné poradie: 1. MŠK Púchov, 2. MFK Dukla Banská Bystrica, 3. CFT Prešov, 4. Tatran Prešov, 5. MFK Ružomberok – black, 6. MFK Vranov nad Topľou, 7. FC Košice, 8. Star Goal Academy Stará Ľubovňa, 9. FK Nižná U 10, 10. MFK Ružomberok – orange, 11. FK Železiarne Podbrezová, 12. MFK Nová Baňa.
Foto: Ján Kmeť
© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia