Aj Ružomberčan Mirko bol pri postupe SR U 17

Aj Ružomberčan Mirko bol pri postupe SR U 17

Ján SvrčekHlavná stránka5.11.2025

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov ovládli v Poprade turnaj 1. kvalifikačného kola o postup na majstrovstvá Európy 2026. Ako víťazi skupiny si zabezpečili postup do 2. kvalifikačnej fázy Ligy A, ktorá sa odohrá na jar budúceho roka.

Súčasťou našej úspešnej „sedemnástky“ bol aj Tobias Ján Mirko z MFK Ružomberok. Ten do zápasu s Bulharskom (1:0) naskočil v nadstavenom čase, proti San Marínu (2:0) nastúpil v 68. minúte a so Švajčiarskom 1:1) odohral druhý polčas.

Samozrejme, bral by som aj viac minút, avšak za každú príležitosť som veľmi vďačný. Priestor, ktorý dostanem, vždy sa snažím využiť naplno. Najdôležitejšie bolo, že sa splnil kolektívny cieľ,uviedol 16 – ročný ľavý krídelník.

Bol som už aj v reprezentačnom výbere do 15 rokov, čo sa týka kategórie U 17, bol to môj tretí zraz s národným tímom,“ dozvedeli sme sa ďalej od študenta 2. ročníka Obchodnej akadémie v Ružomberku.

Chalan pod Čebrať prišiel ako žiak o Popradu - Stráže. „Mal som vtedy trinásť rokov. Najprv to bolo na skúšku a potom sa zo mňa stal hráč ´ú štrnástky´, ktorú viedol Samuel Lacko. Chcel som sa posunúť ďalej, to bol dôvod môjho prestupu,“ dodal Tobias Ján Mirko, ktorý s „koženou“ začínal v Spišskom Bystrom a za MFK striedavo nastupuje za U 17 a U 19.

Foto: sfz

© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia