Bešeňová sa vyšplhala až na tretiu priečku

Bešeňová sa vyšplhala až na tretiu priečku

Ján SvrčekHlavná stránka12.11.2023

V štvrtej futbalovej lige bolo včera na programe okresné derby. V dohrávke 7. kola Bešeňová zdolala Liptovskú Štiavnicu 3:1. Futbalisti od termálnych prameňov takto spečatili svoj famózny jesenný finiš. V šiestich zápasoch v rade OŠK získal šestnásť bodov, pričom v posledných piatich kolách bol stopercentný. Tento marš mužstvo v „polčasovej“ tabuľke vykatapultoval na 3. miesto: 1. Krásno nad Kysucou (33 bodov), 2. Makov (25), 3. Bešeňová (22)...

Na ťažkom teréne to bol predovšetkým bojovný duel. V prvom polčase chlapci mali viac z hry a v 17. min. išli do vedenia 2:0. Náš úvodný gól padol po rohovom kope a druhý strelou spoza šestnástky. Pred prestávkou hostia znížili, v ďalšom priebehu trochu prevzali aj iniciatívu, ale keď sme po brejku zvýšili na 3:1, stretnutie sa už iba dohrávalo,“ uviedol k duelu vedúci domáceho mužstva Miroslav Kaplánek.

Hrajúceho kouča hostí Petra Hofericu zvlášť škrel stav zeleného koberca. „Neviem, či má vôbec zmysel tento zápas hodnotiť, keďže prebiehal na nespôsobilej hracej ploche. Nevideli sme futbal, ale boj, pričom lepšie sa podmienkam prispôsobili domáci hráči. Bolo to o tom, či vybojujete loptu a ako sa dokážete vysporiadať s blatom v šestnástkovom priestore. Nepamätám si, hoci už mám strašne veľa toho za sebou, že by som takomto ihrisku dakedy hral,“ vravel Hoferica.

OŠK Bešeňová – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 3:1 (2:1)

Góly: 13. Šimo, 17. Olos, 75. M. Kalanka – 43. Strmenský.

Bešeňová: Sabaka – Šimo (68. Hazucha), Kompiš, Janiga (83. Vrtich), J. Kalanka, M. Kalanka, Fula, Zošík (55. Baran), Olos, A. Bartoš, Teličák.

Liptovská Štiavnica: Mondočko – Gongalschi, Kohút, Mihálik, Omasta, Strmenský, Huba, Ondrík, Bradiak, Maslo, Magušin (54. Hoferica).

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia