Duchovní si to medzi sebou rozdajú na ružomberskom ľade

Duchovní si to medzi sebou rozdajú na ružomberskom ľade

Ján SvrčekHlavná stránka8.2.2024

Na zimnom štadióne v Ružomberku sa v sobotu (10. februára) uskutoční 8. roč. charitatívneho hokejového turnaja kňazov a rehoľníkov. Záštitu nad podujatím prevzali spišský diezécny biskup František Trstenský a ružomberský primátor Ľubomír Kubáň.

"Najprv to bývali len zápasy medzi Košicami a Spišskou diecézou. Potom pribudli Banská Bystrica a rehoľníci," informoval nás za organizátorov Martin Taraj, prorektor pre vzdelávanie na Katolíckej univerzite v Ružomberku. "Vždy táto akcia má aj svoj charitatívny rozmer. Teraz výťažok pôjde pre ružomberské Občianske združenie pre telesne postihnuté deti ich rodiny Ružičky." Vlani kňazi a rehoľníci korčuľovali na ľade vo Vranove nad Topľou.

Zápasový program sa začne o 11.05 hod., pričom slávnostné otvorenie organizátori naplánovali na 13. hod. Účasť prisľúbili slovenskí biskupi, "šéfovia" dvoch samosprávnych krajov i ďalší predstavitelia verejného a duchovného života.

Program zápasov: o 11:05 hod.: Spiš - Banská Bystrica, o 12:00 hod.: Košice - rehoľníci, o 13:15 hod.: o 3. miesto, o 14:10 hod.: finále.

Foto: MHK Ružomberok, facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia