Hovorili sme s trénerom ružomberských futbalistiek J. Súkeníkom

Hovorili sme s trénerom ružomberských futbalistiek J. Súkeníkom

Ján SvrčekHlavná stránka25.12.2023

V sezóne 2021/2022, po návrate medzi elitu, futbalistky MFK Ružomberok skončili (pod trénerom Ľubošom Žihlavníkom) v I. lige na 5. mieste, čo bol dovtedy najväčší úspech ženskej "koženej" pod Čebraťom. O rok na to (už s novým koučom Jaroslavom Súkeníkom) družstvo dosiahlo (dokonca dve kolá pred koncom) na republikový bronz. Skvelý rok 2023 "baby" zavŕšili druhou priečkou po jesennom "menu" aktuálnej sezóny. V trinástich kolách "vykopali" 32 bodov (10 víťazstiev - 2 remízy - 1 prehra), pričom strácajú len dva "bodíky" na úradujúceho majstra Spartak Myjava. Tretí je Slovan Bratislava (25 bodov), ktorý do sezóny 2020/2021 ťahal zlatú prvoligovú šnúru.

Po skončení uplynulej sezóny ste nezakrývali obavy, čo bude, či káder zostane pokope a teraz ste v hre o titul, čo vy na to? - spýtali sme sa trénera Jaroslava Súkeníka.

"Pred sezónou sa rysovali nejaké odchody. Napokon partia zostala pokope. Navyše ešte došlo aj k vhodnému doplneniu družstva. V priebehu súťaže sa pozitívne prejavila naša už väčšia zohratosť. Samozrejme, hráčky boli, v porovnaní s predchádzajúcou sezónou, zase o niečo skúsenejšie. Aj preto zvládli stretnutia, ktoré sa lámali na detailoch."

Keď sa pozriete na aktuálnu tabuľku, môžete povedať, že všetko (zatiaľ) vyšlo podľa plánu?

"Ako sa hovorí, po boji býva každý generál. Takže aj ja vravím, že niečo nám aj utieklo, na druhej strane, zase dievčatá dačo získali. Škoda domácej prehry s Myjavou (1:3), keď do 85. min. bol nerozhodný stav 1:1. Trochu ma mrzí aj posledný zápas v Trnave (1:1). Avšak na Slovane sme zase boli veľmi vďační aj za bod (0:0)."

Stačilo zdolať Trnavu a mali by ste rovnaký počet bodov ako obhajca titulu, čo poviete?

"V úvode stretnutia sme nakopili dve-tri individuálne chyby po sebe a zrazu domáca hráčka išla sama na našu bránu, čo aj využila. Potom prišla dobrá a rýchla reakcia, no víťazný gól sme nedali, hoci času bolo dosť."

Vlani po jeseni bol hlavný cieľ dostať sa do hornej nadstavbovej päťky, teraz je však Ružomberok v úplne inej situácii, ako to vnímate?

"Prvá úloha, keď som družstvo prevzal, bolo dostať sa do skupiny o 1. - 5. miesto. Pred zimnou prestávkou dievčatám patrila šiesta pozícia. Takže sme boli aj trochu pod tlakom. Hráčky však všetky zostávajúce štyri zápasy základnej časti víťazne zvládli a napokon dosiahli na bronz, čo bol super výsledok. Samozrejme, teraz by nám už skupina o titul nemala ujsť, pričom my by sme radi z piatich zápasov získali všetkých pätnásť bodov. Avšak uvidíme, ako sa všetko vyvŕbi v zime. Niektoré ´kočky´ majú ponuky zo zahraničia, dokonca jedna z Talianska. Pred rokom v zime sa nič podobné neriešilo. Sme však hore, dievčatá sa presadzujú v domácej ligy a niektoré aj v reprezentácii. Sú viac na očiach, kluby ich lanária, volajú na skúšky. Tomu ale nezabránime."

Je reálne popreháňať aj majstra?

„Myjava už nie je taká dominantná, ako v predchádzajúcich dvoch sezónach, keď svojich súperov valcovala, v jeseni doma prehrala so Slovanom a remizovala s Petržalkou. Jar môžem byť zaujímavá. Naše možnosti sa jednoznačne budú odvíjať od disponibilného kádra."

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia