Jediné prímestské top lyžiarske stredisko na Slovensku finišuje v prípravách na novú sezónu

Jediné prímestské top lyžiarske stredisko na Slovensku finišuje v prípravách na novú sezónu

Ján SvrčekHlavná stránka4.11.2023

Sme síce len na prelome jesenných mesiacov októbra a novembra, avšak zimná sezóna 2023/2024 sa nezadržateľne blíži. Aj ružomberské stredisko Malinô Brdo family ski & bike park sa na ňu už dlhšie intenzívne hotuje. V jeho „srdci“ sú to predovšetkým technické, či modernizačné práce a s výhodnou ponukou skipasov momentálne oslovuje potenciálnych klientov. Jedným z cieľov je tiež obohatiť návštevníkov o čo najviac zážitkov.

V rámci svojho „fachu“ pripravuje ružomberský skipark na zimu jeho marketingová šéfka Marianna Luka. „Začali sme s predpredajom zimných skipasov. Ako novinka bola spustená skialpinistická sezónka. Už pred rokom bol o tento produkt značný záujem, takže teraz sme ho posunuli i do predpredaja za zvýhodnené ceny cez eshop. V strediskovej ponuke zostali takisto cenovo atraktívne skipasy pre seniorov nad 70 rokov. Teší nás, že aj tieto ročníky si radi užívajú Málinô Brdo. Samozrejmosťou pre návštevníkov skiparku bude možnosť občerstviť sa priamo na svahu v Aprés-ski bare, v Chate Dária a v reštaurácii hotela Malina. Sezónka svojim majiteľom prináša aj ďalšie benefity, zľavu 10% pri konzumácii jedla a nápojov v Aprés-ski bare a v reštaurácii hotela Malina, 30% zľava na veľký servis lyží v požičovni Rental v Hrabove," vysvetľovala M. Luka. Do 30. novembra 2023 je základná cena skipasu 269 eur (juniori a seniori 249 eur, dieťa 229 eur). Prvých sto kusov celosezónnych lístkov za 249 (pre ostatné kategórie v cene 229 eur a 209 eur) sa expresne vypredalo.

Marketingová pracovníčka odkryla pre náš portál aj niečo z plánovaných aktivít. „V decembri chystáme cez facebook spustiť súťaže o zaujímavé ceny. Výhercov čakajú nielen celosezónne, alebo rodinné skipasy, no aj nejaké prekvapenia. Prezradím, že pôjde o celkom jednoduché otázky. Už teraz môžem oznámiť, že opäť sa na Málinom Brde uskutoční zimná párty pod názvom Snow Show. Inšpiroval nás lanský vydarený ročník, o ktorý bol značný záujem. Pôjde dokonca o dvojdňovú víkendovú akciu, ktorú plánujeme počas jarných prázdnin na strednom Slovensku.“

Už teraz možno dať verejnosti do pozornosti jednu zaujímavú vábničku, svojim spôsobom unikátnu fínsku, samoobslužnú kontajnerovú saunu pod holým nebom, v priestore údolnej stanice kabínkovej lanovky v Hrabove, ktorá funguje nepretržite, bez ohľadu na ročné obdobie, či vrtochy počasia. „Naša sauna pixlla je verejnosti otvorená počas celého dňa i vo večerných hodinách. Zariadenie funguje na online systéme. Záujemcovia si môžu zarezervovať čas a tým si aj objednať 2,5 – 4 – hodinový pobyt. Naši hostia si sami saunu otvoria a v nej zakúria nohotovaným ´drievkom´. Dorobili sa tiež schody, aby po každej ´runde´ klienti mohli rovno zamieriť schladiť sa do prírodnej studenej vody,“ priblížil zariadenie relaxu výkonný riaditeľ Malinô Brdo ski & bike family park – u Milan Rezník.

Mimoriadne dôležitá je technická pripravenosť tradičného slovenského lyžiarskeho rezortu v lone malebnej Veľkej Fatry, ktorého vstupná brána v Hrabove sa nachádza len na skok od centra mesta.

„Prechádzame generálkou a revíziou našich dopravných zariadení. Tieto práce sa netýkajú iba lanoviek, ktoré v zime, či v lete fungujú v nepretržitom režime, no takisto vlekov. Dôraz je kladený na maximálnu bezpečnosť a spĺňanie všetkých predpísaných požiadaviek. Tiež sa venujeme posilneniu zasnežovacieho systému, aby mohol ´fičať´ na maximálne povolený výkon. S tým súvisia takisto práce na trafostaniciach. Našou snahou je zvýšiť výkon umelého zasnežovania, pričom osobitná pozornosť je venovaná častiam, ktoré sú už aj vzhľadom na svoj vek v horšom stave. Celé úsilie smeruje k tomu, aby náš skipark bol porovnateľný s konkurenciu a bol schopný vyrábať technický sneh hneď po príchode prvých mrazov. Pribudli nám tiež ďalšie snežné delá,“ objasňoval M. Rezník a prešiel k ďalšej téme: „Zmenami prechádza takisto vozový park. Zakúpili sme ďalší ratrák. Takto máme plnohodnotné tri pásové vozidlá schopné vykonávať všetky potrebné činnosti na príprave a údržbe lyžiarskych tratí. Celkove sa počas príprav na lyžiarsku sezónu snažíme riešiť doterajšie užšie miesta. Našou jednoznačnou ambíciou je hneď ísť na plný výkon, aby stredisko už pri prvom zasnežovaní, malo dostatok technického snehu."

Šéf ružomberského rezortu ešte dodal: „Všetko robíme preto, aby si návštevníci zimu na Málinom Brde užili. Už teraz chceme všetkým pozvať do nášho strediska.“

Foto: autor, skipark

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia