Jubilejný diel Klačno Open v debli

Jubilejný diel Klačno Open v debli

Ján SvrčekHlavná stránka18.6.2024

Tenisový turnaj rekreačných hráčov Klačno Open vo štvorhrách, ktorý sa vlani vrátil po dvojročnej výluke, napísal v areáli Fitness centra California na ružomberskom sídlisku Klačno 10. ročník.

Všetko bolo super, až na počasie v nedeľu, keď som sa poriadne narobil, dve-tri hodiny si vyžiadalo vysušenie kurtov, ktoré po výdatnom daždi boli zakliate vodou. Pomáhal mi pritom Juraj Lovaš,“ rozhovoril sa zakladateľ a organizátor tohto turnaja Milan Sekera. „Sobota bola nádherná, možno sme k mužskej mali pridať i ženskú štvorhru. Spolu štartovalo dvanásť mužských dvojíc a päť ženských. S účasťou som spokojný, boli to také optimálne počty.“

Mužský „pavúk“ ovládol, podobne ako vlani Patrik Zrnčík z Dolného Kubína, no nie so svojim doterajším „parťákom“ Jánom Bartošom, ale s bratom Dominikom Zrnčíkom. „Ja sa na ružomberské turnaje vždy teším. Je to stretnutie s dobrými ľuďmi. Keďže chcel si zahrať aj o päť rokov mladší brat, tak sme vytvorili dvojičku. Hoci veľmi sa tenisu nevenuje, podal zodpovedný výkon, pričom vôbec to nebolo iba na mne. Môžem povedať, že nikto nás vážnejšie nepreveril,“ vravel 50 – ročný Patrik Zrnčík.

Ženskú štvorhru, kde sa hralo systémom každý s každým, prvý raz ovládli Zuzana Bradiaková a Dagmar Laciková z Novák. „Nuž teraz sa to podarilo, no chodím sem od začiatku a tiež na turnaj v dvojhre,“ uviedla Laciková, ktorá svojho času sa venovala aj futbalu, hokeju, či stolnému tenisu. „Už ani neviem, kto ma prvý raz do Ružomberka zlákal. Keďže tenis ma baví, vždy si prídem schuti zašportovať a prežiť pekný deň s príjemnými ľuďmi. Napriek dažďu kurty boli vo veľmi dobrom stave. A hralo sa super, nebolo horúčava. Aspoň som domov neprišla spálená ako v minulosti.“

Z výsledkov

Muži – finále: P. Zrnčík, D. Zrnčík (obaja Dolný Kubín) – Struhár, Královanský (obaja Martin) 6:2, 6:2, o 3. miesto: Obertáš (Ružomberok), F. Mastiš (Liptovské Revúce) 7:6, 6:2, ženy: 1. Bradiaková, Laciková (obe Nováky), 2. Lovašová (Levice), Jokaiová (Topoľčany), 3. Fleischerová (Ráztočno), Veterníková (Nováky).

Foto: M. Sekera

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia