Keď je M. Zsigmund prerobený na obrancu

Keď je M. Zsigmund prerobený na obrancu

Ján SvrčekHlavná stránka13.4.2024

Nie zaužívaný "flek" v strede poľa, ale post stopéra. To bola realita Mareka Zsigmunda vo včerajšom zápase Niké ligy MŠK Žilina - MFK Ružomberok (0:0). Kapitán Liptákov v strede obrany vytvoril dvojičku so Šimonom Gabrielom.

Kedy ste sa dozvedeli o svojom novom mieste v základnej zostave? - spýtali sme sa 26 - ročného odchovanca "koženej" pod Čebraťom, ktorý proti "šošonom" nastúpil na svoj 95. "majstrák" v našej elitnej futbalovej súťaži.

"Netajím, s touto alternatívou sa už dlhšie rátalo. Akurát doteraz v súťažnom zápase k nej nedošlo, alebo nebola potrebná. V prípravnom stretnutí som už túto pozíciu sproboval. V stredu tréner Smetana prišiel s takouto myšlienkou. Ako defenzívny záložník som s tým nemal problémom. Nie je to síce to isté ako stred ihriska, ale približne podobný post."

Na snímke z¾ava Timotej Jambor (Žilina) a Marek Zsigmund (Ružomberok) bojujú o loptu poèas zápasu 5. kola nadstavbovej èasti Niké ligy v skupine o titul medzi MŠK Žilina - MFK Ružomberok v Žiline v piatok 12. apríla 2024. FOTO TASR - Daniel Stehlík

Bolo vidno, že ste vzadu poriadne zamakali, čo poviete?

"Na to som tam bol. Možno výška mi na takúto pozíciu chýba, ale podľa mňa, bolo to dobre zvládnuté."

Žilina bola celý zápas dominantná, čakali ste to?

"Mužstvo na svojej ´umelke´ hrá výborný futbal. Je poskladané z rýchlych hráčov, ktorí majú veľmi dobrý prvý dotyk s loptou. Na tomto ihrisku to má každý ťažké. Aj iné tímy. Takisto predtým Slovan sa tu bránil v hlbokom bloku. Preto, čo sme my ukázali, nie je vôbec hanba. Samozrejme, chceli sme byť nebezpečnejší smerom dopredu sa však nedarilo. A po červenej karte, už to ani nebolo možné."

Bol to veľký šok, keď rozhodca Filip Glova v 62. min. vytiahol Šimonovi Gabrielovi červenú kartu?

"Určite. Aj nás to prekvapilo. Veď najprv žilinský hráč Sauer pristúpil Gabriela. Potom sme sa ešte viac ako tím zomkli. Išlo sa do nižšieho bloku, aj sme sa hádzali do striel. Všetko sme robili pre zisk bodu."

Marek, takže asi po včerajšku prevažujú príjemné pocity, čo vy na to?

"Jednoznačne. Z mojej strany tam boli dobré zákroky, aj v kľúčových momentoch. Ten zápas však nebol o mne, ale o celom kolektíve. Z tribúny to určite nevyzeralo dáko pekne, ale v poslednej polhodine, v oslabení, sme tak hrali, ako bolo nevyhnutné. Vďaka nesmiernej obetavosti sa získal bod."

Foto: tasr, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia