Klub si poistil stopéra M. Malého

Klub si poistil stopéra M. Malého

Ján SvrčekHlavná stránka16.6.2024

Matúš Malý, ktorý do MFK Ružomberok prestúpil v júni 2022 z Dunajskej Stredy, podpísal so svojim súčasným súčasným zamestnávateľom nový kontrakt, a do do 31. mája 2026.

Teší ma, že mi klub ponúkol predlženie doterajšej zmluvy o ďalší rok. Beriem to ako dôveru a aj v novej sezóne sa budem snažiť za to odvďačiť, čo najlepšími výkonmi. Dúfam, že všetko pôjde tak, ako plánujem,“ uviedol 22 – ročný stopér, ktorý pod Čebraťom má za sebou dve vydarené sezóny.

Na otázku, či zatiaľ ani len neuvažuje o zmene futbalov adresy, Malý odvetil: „Nikdy neviete, aká ponuka príde. Ak by bola taká, čo je výhodná pre klub i hráča, tak určite si spoločne k tomu sadneme a pouvažujeme. Momentálne som však v Ružomberku spokojný. Pred dvomi rokmi to bol dobrý krok. Odohral som dosť zápasov v lige, čo je v tomto veku pre futbalistu najdôležitejšie. Tiež si myslím, že výkonnostne som sa za tie dva roky posunul vpred.“

Počas prvej ružomberskej sezóny si Malý pripísal 23 prvoligových prvoligových zápasov a v predchádzajúcej (2023/2024) to bolo až 31 „majstrákov“, z toho v tridsiatich odtiahol na ihrisku kompletných deväťdesiat minút.

Foto: autor, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia