O. Smetana o hernej schéme a o hráčskych príchodoch

O. Smetana o hernej schéme a o hráčskych príchodoch

Ján SvrčekHlavná stránka9.7.2024

Na včerajšej predsezónnej tlačovej konferencii MFK Ružomberok kouč Liptákov Ondřej Smetana dostal aj otázku týkajúcu sa herného štýlu mužstva.

Letná príprava bola prevažne zameraná na ofenzívu, aby sme mali viac ciest ako byť úspešní, aby sme boli variabilnejší a menej čitateľní v našej lige. Európska súťaž nás v tomto preverí a ukáže, ako sa to podarilo. Verím, že keď po zime nastal nejaký progres, tak príde aj teraz a náš repertoár bude širší, čím budeme nebezpečnejším mužstvo pre súperov. Futbal sa nejakým smerom uberá a tak to vnímame aj my. Jedna vec je mať nalinkované rozostavenie a druhá, prispôsobiť sa súperovi a vedieť byť variabilnejší. Aj to bol zámer prípravy. Nemôžeme vychádzať len z jedného rozostavenia, ale pilovať ho a zlepšovať, aby hráči dokázali takisto plynulo vypĺňať voľné priestory, ktoré nám súper poskytne, prezradil ružomberský tréner.

Smetana okomentoval tiež príchody, troch nových hráčov Martina Gomolu (MŠK Žilina), Rudolfa Božíka (Slovan Bratislava) a Daniela Köstla (Bohemians Praha 1905) a dvoch navrátilcov z hosťovania - Marka Kelemena (Szombathelyi Haladás – Maď.) a Mateja Madleňáka (Dynamo České Budějovice): „Je tu Kôstl, ktorého som v českej lige, vnímal, ako veľmi kvalitného stopéra. Tiež svojim vzrastom, no v neposlednom rade i vďaka schopnostiam koordinovať obranu a komunikovať vzadu s hráčmi. Myslím si, že Daniel aj charakterovo patrí do nášho tímu. Poslednú sezónu síce nemal takú kvalitnú, ako predchádzajúcu, no verím, že my ho zase posunieme ďalej. Mužstvu má, čo dať a zároveň netajím, že naše nároky na tohto hráča sú veľké. O Madleňákovi vieme, že je kvalitný futbalista. Lenže u každého jednotlivca, bez zápasového vyťaženia a bez hernej kondície jeho výkonnosť upadá. Našou úlohou je, čo najrýchlejšie Mateja dostať na predchádzajúcu úroveň. A už sme na tej ceste. Vrátil sa Kelemen, mladý útočník, myslím si, že má dobré prvky a zvýšil vpredu konkurenciu. Vie dať gól, aj hrať telom. Samozrejme i na tomto chlapcovii sa podpísala menšia predchádzajúca vyťaženosť. Gomola pomôže na pravej strane obrany, čo sme veľmi potrebovali. Božík je zase mladý futbalista. Musíme s ním pracovať, je to hráč aj do budúcna,“ podal stručné charakteristiky nových persón v kabíne.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia