Palebný deň A. Kaliuzhnej

Palebný deň A. Kaliuzhnej

Ján SvrčekHlavná stránka12.10.2023

Štrnásť bodov proti slabučkému tímu BK ŠK UMB Banská Bystrica, dva v Banskej Bystrici proti Slávii a nula doma s Young Angels Košice. Taká je doterajšia extraligová úspešnosť Any Kaliuzhnej, ktorá do kabíny podkošovej Ruže prišla v lete spod Urpína. Avšak včera v Európskom pohári FIBA takému renomovanému družstvu, akým je lotyšský TTT Riga, ružomberská Ukrajinka, ale už so slovenským pasom, nasúkala 15 bodov, z toho tri trojky.

Áno, bol to zatiaľ najlepší zápas v mojom súčasnom tíme,“ pritakala Kaliuzhna. „Tréner mi stále na tréningoch vraví, že keď som voľná, aby som strieľala. Takže, hľadám si pozície a už si aj sama sebe začínam veriť. Myslím si, že viem triafať, že som dobrý strelec. Včera som strašne chcela podať čo najlepší výkon.“

Len 21 – ročná basketbalistka tvrdí, že prílišný rešpekt v Rige nemala. „Už v Slávii Banská Bystrica som sprobovala FIBA Cupu, takže nebolo to pre mňa dačo úplne nové. Je však pravda, že s podobným súperom sa v slovenskej lige nestretneme. Je to úplne iný basketbal. Práve takéto zápasy potrebujeme,“ vravela ďalej Ana.

Hráčka sa dostala aj k hodnoteniu mimoriadne náročného duelu na lotyšskej palubovke. „Niektoré veci sa splnili, niektoré nám nevyšli. Súperky boli lepšie, športovo treba priznať, že včera sme na nich nemali. Niektoré domáce hráčky boli poriadne tvrdé, napriek tomu vznikali v útoku otvorené pozície. Keby bolo menej strát a v určitých fázach viac sa hralo hlavou, mohol byť konečný výsledok krajší. Celý zápas sme sa však snažili, bojovali a hrali so srdcom. Verím, že doma budeme oveľa nepríjemnejším súperom,“ dala sa počuť Ana Kaliuzhna.

Foto: autor, facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia