Po dvoch dňoch, zase Smetanov tím proti Gašparíkovmu

Po dvoch dňoch, zase Smetanov tím proti Gašparíkovmu

Ján SvrčekHlavná stránka3.5.2024

Včera ružomberských futbalisti, po triumfe v Slovnaft Cupe nad Trnavou (1:0) mali voľno, dnes poobede sa vrátili do tréningového procesu a zajtra (4. mája) ich na Štadióne A. Malatinského o 15:30 hod. čaká ďalší duel so Spartakom v rámci 8. kola nadstavbovej časti Niké ligy, skupiny o titul. Pôjde o súboj druhého a piateho tímu tabuľky, pričom medzi mužstva, je 5 – bodový rozdiel.

„Dúfam, že už mi v ružomberskom byte vyschol oblek, ktorý som si pred pohárovým finále kúpil,“ zahlásil hlavný kouč Liptákov Ondřej Smetana, keď sme ho telefonicky zastihli v aute na ceste z Ostravy k svojmu zamestnávateľovi. „Chalanom to vyšlo. Vedia, že nemám rád studenú vodu. V tých emóciách mi to však vôbec nevadilo.“ Tréner MFK pripomenul moment, keď po brífingu s médiami, priamo na ploche schytal plné vedro vody.

Teraz už ale Smetana musí chlapcov nahotovať na ďalší ťažký duel. Samozrejme, po dosiahnutí jedného vrcholu, aj správe namotivovať. „Tak ako pred realizačným tímom, rovnako i pred hráčmi musí ísť o ďalšiu výzvu. Nemôžeme poľaviť v nejakom štandarde. Verím, že chlapci budú opäť dobre nastavení. Veď mi do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Určite chceme pokračovať v dobrých výsledkoch. Každé ligové stretnutie si treba vážiť a urobiť všetko pre jeho zvládnutie. Kde – čo sa môže stať a môže byť pre vás posledné.“ vravel ružomberský kormidelník.

Po senzačnom pohárovom úspechu je tiež priestor dať príležitosť tiež hráčom, čo v Košiciach nevybehli na ihrisko. „Áno, trochu potočíme zostavu. Po náročnej strede je to aj logické. A odvážnejší by sme chceli byť smerom dopredu,“ dodal Ondřej Smetana.

V základnej časti súťaže Ružomberok v Trnave remizoval 2:2 a doma vyhral 1:0. Aj v nadstavbe na vlastnom ihrisku boli úspešnejší Liptáci – 2:1. Čo sa týka súboja trénerov Ondrej Smetana - Michal Gašparík je to v lige (zatiaľ) 6:0 (na body) pre lodivoda spod Čebraťa.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 30 víťazstiev, 23 remíz, 26 prehier, skóre 96:89.

Foto: autor, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia