Pokračovali regionálne futbalové súťaže

Pokračovali regionálne futbalové súťaže

Ján SvrčekHlavná stránka10.6.2024

Kým v súťažiach Stredoslovenského futbalového zväzu bolo na programe záverečné kolo, v liptovskom regióne (od siedmej po deviatu ligu) predposledné. V ňom sa už ale rozhodlo (aj) o víťazovi najvyššej súťaže. Keďže Černová prehrala v Hybiach (1:2), prvá Ľubeľa, po víťazstve nad Lúčkami (3:1), jej odskočila o štyri body.

Už dlhšie bolo známe, že ôsmu ligu ovládne Liptovský Ján a deviatu Demänová.

IV. LIGA

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica - ŠK Badín 0:1 (0:1), 3. Caban, 100 divákov, OŠK Bešeňová - FK Čadca 6:2 (3:1), 17., 25. a 80. Teličák, 45. J. Kalanka, 56. Janiga, 78. vlastný (Prívara) - 13. Tlelka, 90. Joukl, 80 divákov.

V. LIGA

FK Slovan Žabokreky - OŠK Švošov 4:3 (3:2), 10. Krkoška, 21. Sopóci, 22. Šavol, 66. Repáň – 12., 40. a 69. Š. Žiara (1 z 11 m), 200 divákov.

VI. LIGA

OŠK Renop Liptovská Teplá - TJ Sokol Liesek 4:4 (1:2), 13. Almaský, 57. a 74. Matula, 59. Šimo - 21. a 77. Kubás, 33. Koleják, 84. Bednár, 150 divákov, FK Nižná - OŠK Likavka 3:2 (1:1), 15. L. Repka, 65. R. Repka, 68. Zaťko - 13. Didek, 86. Klačko, 75 divákov.

VII. LIGA

1. OFC Liptovské Sliače - ŠK Agro Baník Dúbrava 3:0 (3:0), 4. Huntoš, 5. a 16. Demčo, 180 divákov, TJ Tatran Hybe - TJ Máj Černová 2:1 (0:1), 70. a 79. Buša (1 z 11 m) - 44. Volf, 120 divákov, TJ Partizán Ľubeľa - ŠK Lúčky - kúpele 3:1 (1:1), 37. Tkáč, 77. Uram, 90. Turčiak - 48. D. Baďo (z 11 m), 250 divákov, TJ Družba Smrečany/Žiar - ŠK Kriváň Važec 0:1 (0:0), 62. A. Mátray, 120 divákov, OŠK Lisková - TJ Družstevník Liptovská Kokava 6:0 (4:0), 2. a 77. M. Makovický, 5., 25. a 83. D. Makovický (2 z 11 m), 39. Demko, 100 divákov, OFK Liptovská Lúžna - ŠK TJ Iskra Hrboltová 3:1 (1:0), 38. Kurpaš, 48. Targoš, 90. M. Švanda - 90. Katrák, 100 divákov, OŠK Ludrová - TJ Iľanovo 2:1 (1:0), 41. Lazík, 51. Oravec (z 11 m) - 79. Ďuraj (z 11 m), 50 divákov.

VIII. LIGA

ŠK Bobrovec - OŠK Jamník 1:1 (0:0), 62. Chlebo - 60. Haluška, 50 divákov, ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová - OFK Partizánska Ľupča 1:0 (0:0), 79. Dvorožnák, 50 divákov, OFK Podtureň - TJ Štart Liptovský Ján 2:5 (0:3), 79. a 88. F. Dzuriak (1 z 11 m) - 36. a 43. Klepáč, 45. Herčut, 74. Ovšiak, 84. Pavuk, 147 divákov, TJ Družstevník Štiavnička - TJ Družstevník Liptovský Trnovec 3:1 (2:0), 1. Jakubjak, 16. Bartánus, 51. Kopáček - 89. L. Kubek, 75 divákov, TJ Tatran Liptovské Revúce - TJ Družstevník Východná 1:2 (0:1), 68. Mastiš - 32. Žiška, 71. Ilavský, 85 divákov, TJ Prosiek - TJ Sokol Komjatná 1:5 (0:2), 81. M. Švárny - 5. Jeleník, 14. Maťokár, 51. R. Kubernát, 78. Švalec, 88. S. Lacko, 147 divákov.

IX. LIGA

ŠK Demänová - TJ Valaská Dubová 10:2 (4:0), 1. a 33. Koštial, 34. Vodička, 45. a 75. Kalman, 50. Beťko, 52., 60. a 72. Kupčo, 58. Hliničan – 68. Dubovský, 89. Hazucha, 200 divákov, FK Liptovské Vlachy - OŠK Svätý Kríž 5:0 (2:0), 34., 50. a 63. Hlavatý, 38. a 56. Zelený, 50 divákov, TJ Liptovský Ondrej - TJ Ďumbier Uhorská Ves 0:2 (0:1), 6. Petho, 63. Šimovček, 40 divákov.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia