Talianska veľvyslankyňa si v Ružomberku prevzala zlatú plaketu

Talianska veľvyslankyňa si v Ružomberku prevzala zlatú plaketu

Ján SvrčekHlavná stránka11.6.2024

Dnes (11. júna) Katolícku univerzitu v Ružomberku poctila návštevou talianska veľvyslankyňa na Slovensku Catherine Flumianiová.

Pri tejto príležitosti jej rektor hostiteľskej inštitúcie Jaroslav Demko odovzdal Zlatú medailu Katolíckej univerzity Za zásluhy o rozvoj vysokoškolského vzdelávania na Katolíckej univerzite a snahu o posilnenie medziuniverzitnej spolupráce medzi Katolíckou univerzitou a univerzitami v Taliansku.

Toto významné ocenenie Katolícka univerzita udeľuje za vynikajúce celoživotné výsledky v pedagogickej, vedecko-výskumnej alebo organizačnej oblasti osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o rozvoj a kvalitu vysokoškolských činností v rámci ružomberskej univerzity i mimo nej.

Catherine Flumianiová pri tejto príležitosti informovala zhromaždenú akademickú obec o udelení vyznamenania rytierov Rádu talianskej hviezdy (OSI) Rosangele Libertiniovej, pedagogičke katedry cudzích jazykov Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku, za jej angažovanosť v šírení talianskeho jazyka a kultúry na Slovensku.

Catherine Flumianiová už dlhodobo patrí k ľuďom, ktorí nás výrazne podporujú a pomáhajú rozvoju našej vysokej školy,“ rozhovoril sa pre náš portál Jaroslav Demko. „Pani veľvyslankyňa sa o to snaží rôznymi spôsobmi. Napríklad na úseku spolupráce s inými krajinami, no tiež nám sprostredkovala rôzne výstavy talianskych umelcov. Takisto nemožno nespomenúť, že nešlo o nejakú jednorázovú návštevu, talianska veľvyslankyňa nás už viackrát poctila svojou prítomnosťou. Do Ružomberka chodí aj pri otváraní, alebo završovaní akademického roka. Jednoznačne môžem povedať, že ide o našu dlhodobú , veľkú a mimoriadne cennú podporovateľku. Po skončení oficiálneho aktu, bol čas aj na vzájomnú debatu. Čo si takisto veľmi vážim.“

Foto: Martin Pinkoš

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia