Pred Vianocami bol M. Ulík v Antverpách a najbližšie štartuje v Holandsku

Pred Vianocami bol M. Ulík v Antverpách a najbližšie štartuje v Holandsku

Ján SvrčekHlavná stránka26.12.2023

Slovenský reprezentant v cyklokrose Matej Ulík trávi Vianoce doma, v rodinnom kruhu v Liptovskej Osade. Pred Štedrým dňom však ešte absolvoval predposledný štart v tomto kalendárnom roku na Svetovom pohári v belgických Antverpách.

"Skončil som na 36. mieste, čo nebolo vôbec zlé. Na pretekoch sa zišla absolútna svetová špička. Prvý raz v tejto sezóne boli na štarte všetci traja naši ´králi´ Holanďan Mathieu van der Poel, Belgičan Wout van Aert a Brit Tom Pidcock. Zvíťazil van der Poel. Do Antverp som priletel priamo z 10 - dňového sústredenie zo španielskej Malorky, takže sám som bol zvedavý, čo od seba môžem čakať," rozhovoril sa člen českého Expres CZ-Scott Team – u Kolín.

Už vo štvrtok (28. decembra) Ulík zase vycestuje na ďalší cyklokrosový podnik. "V piatok pôjdem ´sveťák´ v holandskom Hulste. Odtiaľ sa presuniem do Luxembursku, kde sa 1. januára 2024 konajú preteky UCI C1," odkryl 26 - ročný cyklista svoj najbližší program.

V novembri Ulík na majstrovstvách sveta vo francúzskom Pont-Château skončil dvadsiaty šiesty a na začiatku februára 2024 (2. - 4.) ho čaká svetový šampionát v českom Tábore. "Áno, dovtedy je ešte dlhý čas," pritakal náš "biker". "Čaká ma ešte jeden tréningový kemp v Španielsku a štarty na dvoch Svetových pohároch."

Ulík v roku 2023 získal štyri (!) republikové tituly, tri v cross country (XCO, XCE, maratón) a v cyklokrose. "Na slovenskej scéne som ovládol všetko, čo sa dalo. Avšak aj v zahraničí, či na medzinárodných podujatiach doma sa mi podarilo dosiahnuť niekoľko veľmi dobrých výsledkov. S rokom, s ktorým sa za chvíľu rozlúčime, môžem vysloviť len spokojnosť. A zvlášť po predchádzajúcom, keď mi celú cyklokrosovú sezónu zobrali zdravotné patálie. Dúfam, že to bude aj ďalej pokračovať. Už pomaly mi to ťahá na dvadsať sedem rokov. Človek nikdy nevie, dokedy sa posúvať dopredu," uzavrel Matej Ulík.

Foto: facebook szc

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia