Prejazd Donovalmi uzatvoria na dva dni

Prejazd Donovalmi uzatvoria na dva dni

RedakciaHlavná stránka14.8.2023

Obmedzenie platí pre nákladnú, osobnú aj autobusovú dopravu.

Rozsiahla rekonštrukcia cesty medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou strpčuje život vodičom už niekoľko týždňov. Doprava je na viacerých úsekoch presmerovaná do jedného jazdného pruhu, dopravu riadia semafory alebo pracovníci stavby.

V utorok a stredu, 15. – 16. augusta bude doprava cez Donovaly úplne zastavená. V týchto dňoch budú práce vykonávať na križovatke v Donovaloch, súčasne uložia novú lávku pre chodcov ponad cestu.

Autobusový dopravca Arriva Liorbus upozorňuje, že obmedzenie sa týka aj autobusových spojov. Niektoré úplne zrušia, iné do Banskej Bystrice budú premávať obchádzkou cez Martin a Turčianske Teplice. Pripravená je aj náhradná doprava na trase Ružomberok – Donovaly.

Počas celkovej uzávery bude tranzitná doprava presmerovaná od Banskej Bystrice na horský priechod Šturec a z druhej strany na Martin alebo na Čertovicu.

Obyvatelia Donovál a Starých Hôr, tiež ľudia s ubytovaniami v hoteloch či apartmánoch, budú môcť prejsť domov či na ubytovanie aj v čase úplnej uzávery.

Celá rekonštrukcia úseku Ružomberok – Banská Bystrica by mala byť ukončená do konca roka, najneskorší termín je stanovený na jar 2024.

Obchádzkové trasy:

1. Banská Bystrica - I/14 – Harmanec - I/65 - Turčianske Teplice-Martin - I/18 - Ružomberok

2. Banská Bystrica - R1 - I/66 – Podbrezová - I/72 - Mýto pod Ďumbierom - Kráľova Lehota - I/18 - Liptovský Hrádok - D1 – Ivachnová - I/18 - Ružomberok

3. Žiar nad Hronom-I/65 – Kremnica - R3 obchvat Horná Štubňa-I/65 - Turčianske Teplice - Martin-I/18 - Ružomberok

4. Dolný Kubín - Banská Bystrica

Dolný Kubín-I/70 – Kraľovany - I/18 - Martin - I/18 - Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia