Od 4. júna sa riaditeľom Malinô Brdo ski & bike family park – u stal Ivan Dic. Nového šéfa strediska v lone Veľkej Fatry sme požiadali o rozhovor.
Podľa informácií, ktoré už vyšli von, smelo možno povedať, že v tejto brandži nie ste žiadnym novicom. Čo všetko máte za sebou?
„Takmer pätnásť rokov som pôsobil v horskom biznise. Začiatky a potom i ďalšie roky boli spojené so spoločnosťou Tatry moutain resorts, a. s. (TMR). Najprv do mojej pracovnej náplne patrili športové aktivity, požičovne, obchody i lyžiarske školy. V roku 2015 som prijal ponuku na pozíciu riaditeľa business developmentu a zároveň som sa stal členom top manažmentu tejto spoločnosti. O dva roky neskôr moje kroky smerovali do Poľska, kde išlo o zastrešovanie aktivít spoločnosti Tatry moutain resorts, a. s. Tu som bol aj pri zrode a otvorení najväčšieho lyžiarskeho strediska v krajine v meste Szczyrk a veľkého zábavného parku Legendia – Slaskie Wesole Miaszteczko. So spoločnosťou TMR som ukončil spoluprácu v roku 2019. Ďalšou mojou zastávkou, po menšej pauze, bolo stredisko Bachledka Ski&Sun a v ňom pozícia výkonného riaditeľa počas neľahkých pandemických rokov, kde bolo cieľom ozdraviť spoločnosť a dostať návštevnosť čo najrýchlejšie na predcovidové obdobie. Spoločnosť Skipark-RK ma oslovila s ponukou na pozíciu jej výkonného riaditeľa. Netajím, dlhšie som sa s ňou zaoberal, keďže detailne si bolo treba prejsť fungovanie celého strediska, spoločnosti a vyhodnotiť potenciál tejto entity.“
Zdá, že ružomberský rezort sa zase žiada trochu nakopnúť. Asi máte rád výzvy keď ste zobrali na seba takúto zodpovednosť, čo vy na to?
„Určite. Aj to bol jeden z dôvodov, po rokoch strávených v tomto biznise sa posunúť zasa na iné miesto. Sám som si už vravel, že človek potrebuje nejakú zmenu. Málino Brdo som nenavštívil asi dvadsať rokov, ale jedinečné prostredie tohto ´mestského strediska´ s ideálnou polohou, nadmorskou výškou a dostatočným počtom lôžkovej kapacity ma oslovilo, nakoľko tu vidím veľký potenciál . Popravde, už som aj zabudol, že toto stredisko existuje. Tak nejako to celé utíchlo a ani nebolo o tomto kúte počuť. Avšak po mojej návšteve a prehliadke strediska s konateľmi spoločnosti, som zostal milo prekvapený. Obrovskú devízu vidím v tom, že ide o prímestské stredisko, ktoré je svojim spôsobom jedinečné na Slovensku. Nikde v našej republike sa mestskou hromadnou dopravou nedostanete až k lanovke. Ide o unikátnu možnosť. Je tu však i ďalší dôležitý aspekt, čo treba spomenúť, a to mesto Ružomberok, ktoré je spoluvlastníkom spoločnosti a nezakrýva ochotu a chuť rozvíjať cestovný ruch. Keď to zhrniem, samozrejme ide o obrovskú výzvu. Na stredisku už cítiť aj zub času, takže potrebuje rozvoj, či už po marketingovo obchodnej stránke, no rovnako aj v investičnej oblasti. Máme už stanovené základné ciele. Najprv treba spoločnosť ozdraviť a urobiť základné zmeny bez investícií, no zároveň pracovať na pláne rozvoja pre strednodobý a dlhodobý horizont.
Aké boli vaše prvé kroky, po prevzatí funkcie?
„Najprv sa bolo treba zorientovať v novom prostredí. Zmapovať si stredisko ako funguje, stretnúť sa a hovoriť so všetkými zamestnancami, nakoľko ani vzťahy vo vnútri spoločnosti neboli na dobrej úrovni. Okrem výmeny vedenia, aj tu nastali nejaké zmeny. Ďalej bolo nutné nastaviť nejaký chod strediska. Dôležitá je tiež komunikácia s mestom, ktoré je spoluvlastníkom Skipark-RK – u. Mojou snahou bolo ju obnoviť, prípadne zlepšiť. Nuž a teraz je to spoznávanie okolia a iných subjektov. Hneď od začiatku stál pred nami imperatív, byť celkove aktívnejší. My sme tým kľúčovým hráčom pri rozvoji spolupráce s ubytovateľmi a podnikateľskými subjektami v okolí ak chceme robiť kvalitnú destinačnú politiku.“
Foto: autor, skipark
© 2025 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia