Ruža čaká konfrontácia s kazašským tímom

Ruža čaká konfrontácia s kazašským tímom

Ján SvrčekHlavná stránka18.6.2024

Futbalisti MFK Ružomberok nastúpia v 1. predkole Európskej ligy proti FC Tobol Kostanaj z Kazachstanu. Rozhodol o tom dnešný žreb vo švajčiarskom Nyone. Úvodné zápasy sú na programe 11. júla a odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr, 18. júla. Náš pohárový zástupca sa v úvodnom stretnutí predstaví doma a odvetu odohrá na ihrisku súpera.

Európska futbalová únia (UEFA) rozdelila 12 mužstiev na šesť nasadených a rovnaký počet nenasadených. Ružomberok mohol ako nenasadený tím dostať okrem Tobolu Kostanaj, za súpera FC Šerif Tiraspoľ (Moldavsko), NK Maribor (Slovinsko), Wislu Krakow (Poľsko), FC Pafos (Cyprus) a FC Paksi (Maďarsko).
Víťazi prvého predkola postúpia do druhého, zdolané tímy budú hrať v druhom predkole Európskej konferenčnej ligy.

Ružomberský tréner Ondřej Smetana sledoval online žrebovanie spolu s hráčmi a ostatnými členmi realizačného tímu na sústredení v slovinskom Radenci.

Čo poviete na Tobol Kostanaj? – znela naša otázka na O. Smetanu.

„Vopred som si súpera nevyberal, ani som to neriešil. Bolo by to jednoducho zbytočné. Avšak nebudem klamať, radšej by som bral nejaký tím, ktorý je priateľnejší na cestovanie. Bude to určite komplikované sa do Kazachstanu dostať, lenže to isté čaká i druhú stranu. Samozrejme, svoje urobí tiež časový posun. Nič sa ale s tým nedá robiť, treba sa na prvé predkolo pripraviť.“

Môže to byť hrateľný súper?

„To teraz nedokážem povedať. U žiadneho mužstva sme si nerobili hlbší rozbor. Až teraz sa na to zameriame a budeme Tobol analyzovať.“

Prvý zápas na domácom ihrisku beriete?

„Vždy je lepšie začínať vonku. Lenže, je to tak, ako je a treba sa danému stavu prispôsobiť.“

Aká bola atmosféra vo vašej družine počas žrebovania?

„Všetci sme to prežívalo. Bolo to napäté až do konca, nechýbala gradácia.“

Ešte dodajme, že kazašská najvyššia futbalová súťaž sa na rozdiel od našich súťaží hrá systémom jar - jeseň. V aktuálnom ročníku sa Tobol Kostanay po desiatich odohraných stretnutiach nachádza s pätnástimi bodmi na priebežnom šiestom mieste.

Foto: autor, Peter Adamčiak

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia