Ružomberskí futbalisti idú zatvoriť rok do Košíc

Ružomberskí futbalisti idú zatvoriť rok do Košíc

Ján SvrčekHlavná stránka15.12.2023

Tento víkend sa zatvoria brány štadiónov mužstiev našej najvyššej futbalovej súťaže. Na programe je posledné kolo futbalovej Niké ligy sezóny 2023/2024 v tomto kalendárnom roku a celkove osemnáste. Dnes v predohrávke Skalica o 17:30 hod. vyzve Podbrezovú. Zajtra (16. decembra) sú na programe tri zápasy, medzi nimi aj duel FC Košice - MFK Ružomberok. Kolo zavŕšia dve stretnutia v nedeľu.

Ružomberskí futbalisti dnes od štrnástej hodiny mali na svojej "umelke" predzápasový tréning a po ňom nabrali autobusom smer Košice, kde zajtra (o 15. hod.) vybehnú na tamojší trávnik.

Košický nováčik, ktorý naposledy remizoval v Zlatých Moravciach (1:1), sa v tabuľke nachádza na 10. mieste s jedenástimi bodmi (3 víťazstvá - 2 remízy - 12 prehier). Počas jesennej časti, podobne ako pod Čebraťom, aj vo východoslovenskej metropole došlo k výmene hlavného trénera. Po Antonovi Šoltisovi košický tím prevzal Ján Kozák, ml.

"Je to mužstvo, ktoré sa postupne dvíha a je predpoklad, že aj naďalej bude napredovať. Z posledných dvoch zápasov získalo štyri body. Košice majú kvalitného trénera, takisto dobré zázemie," uviedol na adresu najbližšieho súpera kouč ružomberského mužstva Ondřej Smetana.

Ruža v aktuálnej sezóne ešte vonku nevyhrala. Trojbodová bodka za rokom 2023 by určite pre celý klub bola tým najkrajším darčekom pod vianočný stromček. "Vždy je ´hezké´ vyhrať, v každom ligovom kole. Takisto pred Vianocami. K zajtrajšiemu zápasu musíme pristúpiť maximálne koncentrovane, nič nepodceniť a ani na chvíľku nevypnúť," vravel ďalej O. Smetana.

Český tréner MFK po angažovaní, najprv musel prehltnúť dve horké pilulky (doma so Žilinou 0:2 a v Skalici 0:1). Po nich ale ťahá 8 - bodovú sériu (2 víťazstvá - 2 prehry). "Ani po tejto minišnúre nie je dôvod na dáke bilancovanie, či sebauspokojenie. Do konca základnej časti ešte zostáva dosť zápasu, takisto veľa bodov, ktoré potrebujeme ´urvať´. Treba sa pozerať len dopredu."

Do Košíc mužstvo cestuje bez troch maródov Domonkosa, Luterána a Gereca.

Prvý súboj, v 7. kole Ružomberok na svojom ihrisku vyhral 1:0, gólom Šefčíka.

Po zápase ružomberskí hráči dostanú voľno a stretnú sa 3. januára 2024, keď odštartujú zimnú prípravu.

Foto: autor, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia