S. J. Hladíkom, ktorý pretrhol gólové mlčanie

S. J. Hladíkom, ktorý pretrhol gólové mlčanie

Ján SvrčekHlavná stránka25.2.2024

Na začiatku septembra 2023 Čech Jan Hladík sa dohodol s MFK Ružomberok na dvojročnom kontrakte, čiže vhupol už do rozbehnutej prvoligovej sezóny. Včera v Zlatých Moravciach si v drese svojho súčasného zamestnávateľa pripísal pätnástu čiarku v našej najvyššej futbalovej súťaži. K víťazstvu 4:2 prispel aj jedným gólom, keď zvyšoval na 2:0 pre svoj tím.

Konečne ste v ružomberských farbách skórovali, čo vy na to?

"Samozrejme, som rád, že už mi to vyšlo. Veľmi som to potreboval. No ešte viac si cením, že sme zápas zvládli a získali tri body."

Ako by ste opísali gólový moment z 20. min.?

"Adam Tučný mi ideálne prihral. A ja som loptu trafil tak, ako som chcel. Takéto situácie tiež skúšame na tréningoch."

Už sa to s gólmi roztrhne?

"Dúfam, že áno. Veru, dlho som čakal na túto chvíľu. Verím, že už mi začne padať."

Stretnutie ste mali skvele rozbehnuté, no napokon prišli dva inkasované góly takmer do šatne, čo sa stalo?

"Áno, začiatok bol krásny. Myslím si, že v závere polčasu išlo o našu nekoncentrovanosť. Mali sme udržať vedenie 2:0. Chcelo to lopty jednoducho odohrať, prípadne niekde odkopnúť. Vyrovnanie Zlaté Moravce určite nakoplo."

Aké boli, za stavu 2:2, pokyny cez prestávku?

"Aby sme sa vrátili k doterajšej práci, aby sme boli trpezliví a organizovaní. Čiže oprášiť to, čo nás zdobilo v úvode zápasu. Začínalo sa prakticky odznova, výsledok bol otvorený."

Podobne ako týždeň predtým v Michalovciach, zase ste pre mužstvo vyrobili jedenástku, čo na to poviete?

"Táto penalta sa zrodila aj vďaka neskúsenosti, alebo neopatrnosti domáceho hráča. Bol to však pre nás dôležitý moment."

Čo od vás tréner Smetana na ihrisku vyžaduje?

"Máme nejaký systém, aj s vlastnou podporou útoku. Mojou úlohou je byť priamočiary, rýchly a snažiť sa rozbehať obranu súpera."

Na jar je mužstvo na víťaznej vlne. Ako to vnímate?

"Aj keď nemali sme a ani nemáme konečné umiestnenie po základnej časti vo svojich rukách, našou snahou bolo do nového roka vykročiť naplno. Zatiaľ mužstvo získalo deväť bodov, toľko, ako sme chceli. Najbližším cieľom je zvládnuť v stredu pohárový zápas v Dunajskej Strede a potom v sobotu doma proti Podbrezovej potvrdiť body získané vonku."

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia