Stankovianska ouvertúra v maratónkach

Stankovianska ouvertúra v maratónkach

Ján SvrčekHlavná stránka12.10.2023

V sobotu (14. októbra) sa v Stankovanoch uskutoční nultý ročník Behu Šípskou Fatrou.

V prvom rade sme chceli v okolitých dedinách ľudí rozhýbať a motivovať k behu,“ začal vysvetľovať zrod absolútne nového krosu jeden z jeho organizátorov Marián Gašper (ďalšími sú Michal Belko a Pavol Salaj. „Bolo to už dávnejšie, čo sa uskutočnilo spoločné stretnutie, na ktorom sa zišli starosta Švošova a riaditeľ Švošovskej pätnástky Milan Široň, Peter Ižo, ktorý robí Beh hubovským okruhom, telocvikár z Ľubochne Jozef Kmeť a my. A tak vznikol spoločný projekt štyroch pretekov pod názvom Bežecká 4ka okolo Havrana. Chceme, aby v týchto štyroch obciach sa každoročne konalo bežecké podujatie.“

Takže k dvom už známym podujatiam (vo Švošove a v Hubovej) pribudli dve nové Beh okolo Ľubochne, ktorý sa konal 15. septembra a „Šípska Fatra“.

Na hlavnú 11,3 km trať, s prevýšením 500 m, sa vytrvalci vydajú o 11. hod. Pôjde o dorastenecké, juniorské a všetky mužské a ženské kategórie. „Je to taká obľúbená, pekná trasa, kde si chodíme aj rekreačne zabehať,“ podotkol M. Gašper.

Premiérová bežecká „stretávka“ v Stankovanoch bude mať svoj „hlavný stan“, na miestnom futbalovom ihrisku, pričom vypísaná je tiež pre detské a žiacke kategórie, ktorých program začína o 10. hod. Po skončení pretekov budú aj oficiálne vyhlásené výsledky celej Bežeckej 4ka okolo Havrana.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia