Súčasťou skladačky spod piatich kruhov bol aj tradičný Beh Olympijského dňa

Súčasťou skladačky spod piatich kruhov bol aj tradičný Beh Olympijského dňa

Ján SvrčekHlavná stránka21.6.2024

Na Námestí Andreja Hlinku, pri budove ružomberskej radnice bola dnes o pol deviatej ráno otvorená III. Mestská olympiáda žiakov základných a stredných škôl, ktorú pripravilo Mesto Ružomberok, v spolupráci s Centrom voľného času Elán. Išlo o pozdrav blížiacej sa letnej olympiáde v Paríži.

Bol to akt v antickom duchu, s príchodom olympijského ohňa a so vztyčovaním vlajky za tónov olympijskej hymny. Sľub za športovcov zložila mladá biatlonistka Viktória Jaroščáková a za rozhodcov Andrej Hubiňák. Oficiálne olympiádu spustil primátor mesta Ľubomír Kubáň, ktorý zdôraznil, že po dvanástich rokoch sa zase tento projekt zorganizoval. Prvý muž mesta si zaspomínal aj na druhý ročník, ktorý sa konal v roku 2012 pred Olympijskými hrami v Londýne a prítomným pripomenul jeho nosnú persónu Katarínu Bajtalovú.

Po tomto akte sa už decká a mládežníci roztrúsili po jednotlivých športoviskách v meste.

Pred radnicou prišiel na rad už tradičný Beh Olympijského dňa. Na tratiach od 60 m do 700 m sa súťažilo v desiatich kategóriách, pričom najväčšie zastúpenie mali prváci a druháci ružomberských základných škôl. Spolu sme narátali 154 bežcov. Boli tam, samozrejme, rýdzi amatéri, no tiež registrovaní chlapci a dievčatá v športových kluboch.

Ešte dodajme, že včera sa konala Ružomberská olympiáda materských škôl v areáli Základnej školy Zarevúca. Tu bolo v akcii okolo dve stovky "decák".

Víťazi Behu Olympijského dňa: 1. – 2. roč. ZŠ: Šulc a Sanigová (obaja ZŠ Klačno), 3. – 4. – roč. ZŠ: Mištuna (ZŠ Klačno) a Sisíková (ZŠ sv. Vincenta), 5. – 6. roč. ZŠ: Glemba (ZŠ Bystrická cesta) a Tomášková (ZŠ Zarevúca), 7. – 8. roč.: ZŠ: Domiter a Chovanová (obaja ZŠ Bystrická cesta), stredné školy: Petrovčin (Spojená škola Ružomberok) a Belková (Gymnázium sv. Vincenta Ružomberok).

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia