T. Frühwald v Žiline zatiahol oponu

T. Frühwald v Žiline zatiahol oponu

Ján SvrčekHlavná stránka13.4.2024

Vo včerajšom stretnutí 5. kola Niké ligy, nadstavbovej skupiny o titul futbalisti MFK Ružomberok remizovali v Žiline 0:0. Strely na bránu vyzneli 9:1 pre domácich a rohové kope ešte výraznejšie - 20:2. "Betón" Liptákov pod Dubňom ale vydržal. Vďaka obetavému výkonu celého "mančaftu", no jednoznačne najväčšiu zásluhu na nule vzadu mal gólman Tomáš Frühwald. V dvoch prípadoch ho pred vlastnou svätyňou zastúpili aj hráči, no všetko ostatné bravúrne vyriešil.

"V Žiline každý zápas je veľmi náročný, brankár tu má pravidelne veľa roboty. Ja ale vždy tvrdím, že to je moja práca, na to som tam, aby sa lopta nedostala do našej siete. Avšak na takúto vyťaženosť sa veru nepamätám," vravel po stretnutí jeho hrdina. "O dákej únave, ale nemožno hovoriť. Chalani sú určite vyčerpaní, no ja by som mohol odchytať aj ďalší zápas."

Domáci od začiatku boli nositeľmi ofenzívnej aktivity. Ružomberok zväčša v hlbokom defenzívnom bloku iba odolával. Avšak do vylúčenia Gabriela (v 62. min.) mal nejaké ťahy smerom dopredu a v prvej "polke" Gerec aj sľubnú príležitosť. No vyše polhodinu, aj s nadstaveným časom, s desiatimi mužmi na miestnej "umelke" sa akurát urputne bránil, pretože tlak "šošonov" gradoval a neraz bolo poriadne horúco v šestnástke hostí. "Aj do Žiliny sme išli s našou vlastnou filozofiou. Zvládnuť prvý polčas a v druhom si počkať na nejakú medzeru, na rýchly protiútok. No to sa nám nepodarilo. Ďalší vývoj zápasu výrazne ovplyvnila naša červená karta. Bola treba sa prispôsobiť danému stavu a viac sa stiahnuť. Musím však pochváliť chalanov, všetci to odmakali, vrátane striedajúcich hráčov. Vzhľadom na to všetko, čo sa udialo, tak zo Žiliny si odvážame zlatý bod," dodal k náročnému duelu slovenský reprezentant do 21 rokov, ktorý pod Dubňom vychytal piate čisté konto v aktuálnej sezóne Niké ligy.

Foto: tasr, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia