Tento víkend bude bez Ružomberského medvedíka

Tento víkend bude bez Ružomberského medvedíka

Ján SvrčekHlavná stránka7.2.2024

V roku 2020, ešte pred vypuknutím covidovej pandémie, Ružomberský medvedík v alpskom lyžovaní v predžiackych kategóriách napísal svoju 25. kapitolu. Na sklonku januára 2022 sa tradičné podujatie, ktoré organizuje Lyžiarsky klub Ružomberok, opäť vrátilo na Malino Brdo. Lanskú kapitolu "zrušilo" počasie, ktoré i teraz zaúradovalo.

V sobotu a v nedeľu (10. a 11. februára) sa na Malinom Brde mal konať 28. "medvedík", aj ako Pohár zväzu Slovenského lyžovania v kategóriách mladšieho a staršieho predžiactva slalome a v obrovskom slalome. Aktuálne oteplenie výrazne zhoršilo podmienky na ružomberskom kopci, a tak preteky tento víkend nebudú. Hoci už aj štartovné listy sa začali napĺňať. Ako nás informoval predseda LK Ružomberok Peter Stano, predbežne boli presunuté na 9. marca. Všetko však bude závisieť od konkrétnych podmienok, ktoré sa v súčasnosti nedajú predpovedať.

"Preteky robíme pre radosť detí zo športu, zo súťaženia, no nie za každú cenu. V prvom rade podmienky pre účastníkov musia byť bezpečné. Zdravie je najväčšou prioritou. Preto plne súhlasím s rozhodnutím organizátorov," vyjadril sa dlhoročný podporovateľ Ružomberského medvedíka a lyžovania v centre dolného Liptova Milan Fiľo.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia