Túžba M. Fiľa: O rok skupina Kabát v Koniarni

Túžba M. Fiľa: O rok skupina Kabát v Koniarni

Ján SvrčekHlavná stránka13.12.2023

Pri včerajšom Vianočnom koncerte Janeka Ledeckého sa jeho iniciátor Milan Fiľo, veľký podporovateľ športu i spoločenského života v Ružomberku, zmienil aj o roku 2017, keď český umelec prvýkrát v takomto čase zavítal do sídla tamojšieho okresu. "Janek bol vtedy veľmi spokojný. Keď som ho opäť oslovil, hneď chcel prísť. A bolo to naozaj veľmi úprimné rozhodnutie," povedal nám M. Fiľo.

Pred piatimi rokmi zase športová hala Koniareň praskala vo švíkoch, keď do basketbalového stánku zavítal "božský" Karel Gott. "S Karlom sme boli dlhoroční priatelia. Je známe, že sa vyučil za elektrikára, no išlo o mimoriadne múdreho, vzdelaného a sčítaného muža. Čo sa týka spevu, takú osobnosť Československo za posledných sto rokov nemalo. U nás Karel Gott absolvoval jeden z posledných koncertov vo svojom živote. Veľmi som si vážil, že prišiel do Ružomberka."

M. Fiľo sa už teraz vážne zamýšľa aj nad Vianocami 2024 a čo - to aj prezradil: "Môj sen je dotiahnuť do Ružomberka skupinu Kabát. Bolo by úžasné, keby Kabát so slávnym Pepom Vojtkom, vystúpil v Koniarni."

Včerajší večer v Kultúrnom dome A. Hlinku mal aj benefičný rozmer. Tri ružomberské škôlky si odniesli šek v hodnote dve tísíc eur. "To je, v tejto ťažkej dobe, keď celé Európa to nemá ľahké, len taká malá pozornosť. Aspoň trošku sme pomohli. Verím, že o rok to bude viac. Všetci, čo dostali náš šeky, si to plne zaslúžili," uviedol M. Fiľo.

Vlastníka holdingu Eco-Investment a spolumajiteľa ružomberských papierní sme sa pri tejto príležitosti spýtali aj na jeho vianočné želanie. "Je to pokora, láska k blížnemu, aby sme si jeden druhého vážili. Tým sa dostaneme oveľa vyššie. Teda vážiť si každého človeka, navzájom si priať, nezávidieť si, byť ľudský, empatický a lásky plný," znela odpoveď M. Fiľa.

Utorok v ružomberskej Veľkej dvorane bol ozajstným pohladením duše a zároveň i zmysluplným vektorom na ceste do príchodu nádherných sviatkov. "Už v Prahe, keď mi Milan Fiľo oznámil tento svoj zámer, naplnil ma pocit radosti. Veľmi ma teší, že prinavrátil takýto výnimočný koncert do nášho mesta. Prišla ozajstná česká legenda. Pred Milanom Fiľom, skláňam pomyslený klobúk. Takisto moje veľké poďakovanie patrí Občianskemu združeniu Ružomberčan, za to, že sa po všetkých stránkach postaralo o krásne predvianočné chvíle," povedal pre náš portál ružomberský primátor Ľubomír Kubáň.

Ešte dodajme, že v súvislosti s precíznou logistikou a celou mravčou prácou, M. Fiľo už na pódiu vyslovil absolutórium Jane Štreitovej, ktorá patrí k dlhoročným ťahúňom "ózetka" Ružomberčan. Aj pri množstve zmysluplných akcií, či podujatí.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia