V Blesku beseda o kanonierovi V. Tegelhoffovi

V Blesku beseda o kanonierovi V. Tegelhoffovi

Ján SvrčekHlavná stránka4.12.2023

Klub ligových kanonierov (KLK) zviditeľňuje najlepších slovenských futbalových strelcov histórie. Jeho členmi sú hráči. ktorí dosiahli métu 100 gólov (dohromady) v najvyššej súťaži na Slovensku a v zahraničí. KLK organizuje aj besedy a stretnutia so svojimi členmi a a fanúšikmi futbalu.

Na sobotu (9. decembra), pred zápasom 17. kola Niké ligy MFK Ružomberok- Dukla Banská Bystrica, KLK pripravil besedu o Viktorovi Tegelhoffovi, ktorá sa uskutoční o 13. hod. v ružomberskom penzióne Blesk pri príležitosti blížiaceho sa 105. výročia narodenia našej významnej futbalovej osobnosti.

V. Tegelhoff sa narodil 22. decembra 1918 v Ružomberku, kde nielen odštartoval svoju mládežnícku kariéru, no hrával aj najvyššiu dospelácku súťaž. V jeseni v roku 1942 odišiel odišiel do ŠK Slovan Bratislava, s ktorým spojil štrnásť sezón. Tento futbalista v najvyššej československej a slovenskej súťaži, zaznamenal 113 gólov a vstúpil do Klubu ligových kanonierov, tretí v poradí 6. novembra 1950, ako hráč v Sokola NV Bratislava, keď strelil stý gól. Bol trojnásobným slovenským a desaťnásobným československým reprezentantom.

V roku 1957 V. Tegelhoff bol zatknutý a za kontakty s emigrantmi aj nespravodlivo odsúdený na päť rokov. Tri roky si „odsedel“ v uránových baniach Jáchimov, v lágri Marianka. Z väzenia bol, po troch rokoch, prepustený na základe amnestie.

V. Tegelhoffa predstavia Ružomberčanom zakladatelia Klubu ligových kanonierov Gregor Mareš (moderátor besedy), Peter Divéky (štatistik KLK a spoluautor knihy „Klub ligových kanonierov – od vzniku po súčasnosť“), Peter Bzdúch (spoluautor tejto knižnej publikácie) a trojnásobný držiteľ ocenenia Futbalista roka Dušan Tittel.

Podujatie je určené pre verejnosť. Záujemcovia sa môžu nahlásiť 6. decembra 2023 na sekretariáte MFK Ružomberok (tel. 0908 908 727).

Zdroj foto: MFK Ružomberok, ŠK Slovan Bratislava

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia