V Slovenskom pohári Bešeňová poriadne potrápila treťoligistu

V Slovenskom pohári Bešeňová poriadne potrápila treťoligistu

Ján SvrčekHlavná stránka30.8.2023

Dnes v 2. kole Slovnaft Cupu futbalisti OŠK Bešeňová podľahli Starej Ľubovni 2:3.

Bol to súboj momentálne deviateho tímu majstrovstiev regiónu a druhého mužstva východnej skupiny III. ligy. Bešeňová, navyše bez svojej veľkej opory Zošáka, odohrala s favoritom skvelú, takmer rovnocennú partiu. No mrzieť ju môžu pomerne lacné inkasované góly.

Domáci sa ujala vedenia v 17. min., keď vo „veľkom vápne“ východniarov bol faulovaný hrajúci tréner OŠK Jozef Kapláň a Peter Maslo nariadenú jedenástku s prehľadom premenil. Rýchlo však prišla, po rohovom kope, gólová odpoveď hostí. Po prestávke, ešte niektorí diváci sa ani nestačili z baru vrátiť na svoje miesta a už na ukazovateli svietil stav 1:2. Štvrtoligistu to však nevykoľajilo, naopak, vyvinul maximálne úsilie, aby sa vrátil do zápasu. V 54. min. Matúš Fula vybojoval loptu, sám kolmú akciu aj potiahol a P. Maslo vyrovnal. „Bol som prekvapený, že mi bola daná dôveru kopať penaltu. Pri druhom góle, mi to padlo dokonca slabšou ľavačkou. Keď nevystrelíte, nemôžete skórovať,“ dal sa počuť autor dvoch domácich nástrelov, niekdajší dlhoročný ružomberský futbalista Peter Maslo.

O postupe Starej Ľubovne rozhodol lacný gól v 74. min. Wojciecha Majerana, za čo si svedomie musí spytovať aj brankár OŠK Tomáš Pažítka. Bešeňovci až do konca šliapali za jedenástkovým rozstrelom, lenže skóre už zostalo nezmenené. „Čo sa týka futbalových parametrov, bol to veľmi dobrý zápas. No ,škrie ma každý z inkasovaných gólov. Všetky patria do kategórie lacných. S výkonom chlapcov som veľmi spokojný. Až do konca sme vydržali aj kondične,“ pridal svoj pohľad Jozef Kapláň.

OŠK Bešeňová - Stará Ľubovňa Redfox Football Club 2:3 (1:1)

Góly: 17. a 54. P. Maslo (1 z 11 m) - 20. Imrich, 46. Serečin, 75. Majeran, 250 divákov

Bešeňová: Pažítka - A. Bartoš, Kompiš, Hazucha (75. Šimo), Fula, Janiga (30. Baďo), Teličák, Kapláň, M. Kalanka (75. Hutník), P. Maslo (75. Vrtich), J. Kalanka (55. Olos).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia