Veľká futbalová vábnička: Teplania vyzvú šošonov

Veľká futbalová vábnička: Teplania vyzvú "šošonov"

Ján SvrčekHlavná stránka22.8.2023

V Liptovskej Teplej po roku opäť bude veľký sviatok „koženej“. Vlani v Slovnaft Cupe OŠK Renop privítal Ružomberok (0:2) a zajtra (23. augusta) v 2. pohárovom kole na tamojšie ihrisko zavíta ďalší prvoligista MŠK Žilina.

Brali by sme takú partiu ako pred rokom, keď chlapci s favoritom dokázali polhodinu držať vzadu nulu. Bude to však veľmi ťažké, Žilina je momentálne rozbehnutá. A je úplne jedno koľkých hráčov postaví zo základnej zostavy a koľkých z lavičky,“ rozprával tréner, zatiaľ stopercentného účastníka VI. ligy, Ján Kovalčík. „Verím, že pre celý náš tím bude takýto súper obrovskou motiváciou, veď títo chalani možno už nikdy budúcnosti sa nestretnú so Žilinou. Nemôžeme mať veľké oči, osobne si želám, aby sme čo najmenej gólov inkasovali a potešili divákov, ktorí verím, že prídu v hojnom počte.“

V Liptovskej Teplej má byť zajtra, podľa oznámenia Stredoslovenskej distribučnej a. s., do 14:30 hod. prerušená dodávka elektrickej energie. „To by naše zámery nemalo narušiť. Guláš v kotlíku sa bude pripravovať na ohni a klobásu, či kukuricu stihneme uvariť,“ sľúbil miestny starosta Milan Kašák. OŠK Renop pripravuje aj tombolu.

Ružomberskí futbalisti do Slovenského pohára vstúpia tiež zajtra v Diviakoch. Ich súper ŠK Dynamo je účastníkom V. ligy, skupiny Sever a po dvoch kolách bez bodového zisku. „Príležitosť dostanú aj chlapci, ktorí zatiaľ v Niké lige menej nastupovali. Majú možnosť sa ukázať a zabojovať o miesta. Verím, že v ofenzíve hráči budú mať oveľa častejšie loptu na svojich kopačkách ako v doterajších majstrovských stretnutiach a že si tiež čo - to vyskúšame. Samozrejme, chcem, aby sme boli aj efektívni,“ povedal pre náš portál kouč Ruže Peter Tomko.

Oba zápasy majú výkop o 17. hod.

Stretnutie Bešeňová – Stará Ľubovňa bolo odložené na 30. augusta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia