VIDEO: Papierňam na zdraví obyvateľov záleží

VIDEO: Papierňam na zdraví obyvateľov záleží

RedakciaHlavná stránka4.10.2023

Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice Robert Rusnák pracuje v tomto zdravotníckom zariadení od roku 1996, nastúpil ako lekár chirurgie. Neskoršie prešiel na neurochirurgiu, na ktorej pracuje ako lekár a prednosta. Vysvetlil, čo pre vojenskú nemocnicu spolupráca s Mondi SCP znamená.

Dnes sa v súvislosti s investíciou do nového kotla v Mondi SCP častejšie skloňuje spolupráca papierní s komunitou? Ako hodnotíte spoluprácu Mondi s ÚVN?

Už niekoľko rokov dozadu, v rámci komunikácie s Mondi SCP, registrujem a zachytávam informácie o tom, ako tento podnik a ľudia spojení s Mondi SCP, ECO-INVESTMENTOM a pánom Milanom Fiľom, ktorý je značkou a garantom celého podniku, spolupracujú s nemocnicou. Prináša to do ÚVN pozitívne momenty v liečebnej starostlivosti o pacientov.

Na rozvoj Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku sa podarilo získať milióny eur aj vďaka štedrým darom Milana Fiľa a Mondi SCP.

Aký je rozsah podpory Mondi SCP pre nemocnicu?

Ako najčerstvejší prípad uvediem okamžitý prístup tejto veľkej fabriky a pána Milana Fiľa, ktorý po našom nešťastí, po vyhorení strechy chirurgického pavilónu prišiel prvý a ponúkol nám 500-tisíc eur. To sú veľmi významné peniaze, na základe ktorých sme spustili rekonštrukciu. Peniaze sme získali aj z eurofondov a od iných partnerov a tak sme mohli zahájiť najväčšiu rekonštrukciu našej budovy.

Je dôležité povedať o pomoci počas pandémie, ktorá prišla ako jeden veľký otáznik, čo to je, skadiaľ je, ako smeruje. Spolupráca nemocnice s Mondi SCP, ECO-INVESTMENTOM a pánom Milanom Fiľom priniesla istotu, že je to silný partner, veľmi kvalitné spojenie a opäť finančne aj materiálnymi vecami podporili a pomohli ÚVN zvládnuť situáciu spojenú s covidpandémiou. Aj na základe pomoci papierní sme mohli otvoriť špeciálny Covid pavilón.

Je potrebné dávať nohu do dverí pri každej väčšej investícii?

Ak je potrebné reagovať a doniesť financie a novú technológiu, Mondi SCP nikdy nepovedalo nie. Vždy dokázalo nájsť dostatok zdrojov ale hlavne ľudskosť, ktoré nemocnici pomohli posunúť sa vo vybavení. Bez pomoci Mondi SCP by sme na špičkové moderné a vysoko účinné zariadenia na niektorých oddeleniach nemocnice nemali. Vážim si vzťah fabriky k zdraviu. Prajem papierňam ďalší rozvoj, ktorý zabezpečí prospech ľuďom v regióne.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia