Víťaz Slovenského pohára sa vrátil do práce

Víťaz Slovenského pohára sa vrátil do práce

Ján SvrčekHlavná stránka10.6.2024

Futbalisti MFK Ružomberok dnes dopoludnia odštartovali prípravu na ďalšiu sezóne (zatiaľ) bez jedinej novej tváre. Akurát späť sa vrátila trojica hráčov z hosťovaní – Matúš Krištof (Rimavská Sobota), Gabriel Halabrín (Myjava) a Marko Kelemen (Haladás Szombathely – Maď.). V kolónke odchodov momentálne figurujú dve mená – Marek Zsigmund, ktorý prestúpil do FC Košice a Juraj Kotula, keď v jeho prípade došlo k ukončeniu zmluvy.

Na posilnení kádra sa pracuje už od záveru predchádzajúcej sezóny, odvtedy, čo bolo známe, že budeme štartovať v Európskej lige. Filozofia je jasná, ak má niekto prísť, musí ísť o kvalitného futbalistu, ktorý hneď do mužstva zapadne, prípadne mladého perspektívneho hráča. Máme vytypované posty, ktoré sa riešia. Verím, že tento, alebo budúci týždeň sa všetko dotiahne,“ uviedol kouč Liptákov Ondřej Smetana, ale mená potenciálnych posíl, čo sú v hľadáčiku, neprezradil. „Potrebujeme káder skvalitniť a zároveň vytvoriť ešte väčšie konkurencie schopné prostredie. Môžem povedať, že ide o hráčov, čo už majú prvoligové skúsenosti, tiež futbalovú kvalitu a v hre je aj jeden perspektívny mladík. Lovíme v slovenských a českých vodách.“

Keďže mužstvo opustil doterajší kapitán Marek Zsigmund, momentálne Ružomberok nemá šéfa kabíny. „Priznám sa, túto otázku sme ešte neriešili. Bude čas aj na sústredení. Určite najprv si to preberieme s hráčmi i s členmi realizačného tímu. A tqak pripravíme voľbu nového kapitána,“ podotkol Smetana.

Tento týždeň víťaz Slovnaft Cupu sa bude pripravovať v domácich podmienkach a v nedeľu (16. júna) odchádza na sústredenie do slovinského kúpeľného meste Radenci, kde pobudne do 26. júna. V rámci tohto kempu mužstvo odohrá tri prípravné stretnutia. Verím, že nadviažeme na vydarenú zimnú prípravu,“ prešiel k letnej náplni Smetana. „V úvode sa zameriame aj na kondíciu, čo je základ. Keďže do prvého súťažného zápasu zostáva štyri a pol týždňa, je dostatočný priestor aj na túto zložku. V teréne hráčov čaká päť behov, ktoré musia zvládnuť. Potom už všetko dobeháme na ihrisku. Som rád, že po prvých tréningoch doma, sa odchádza na 10 – dňový pobyt do Slovinska. Verím, že tam nájdeme optimálne podmienky pre hernú prípravu i ďalšie naberanie kondície. Takisto nás tu čakajú dobrí súperi.“

V 1. predkole Európskej ligy k potenciálnym súperom Ružomberka patria FC Sheriff Tiraspoľ (Moldavsko), NK Maribor (Slovinsko), FC Toboľ Kostanay (Kazachstan), Wisla Krakov (Poľsko), FC Pafos (Cyprus) a FC Paksi (Maďarsko). „Ťažko si tu vyberať súpera. Možno povedať, že ide o kvalitné tímy. Ja som ani v Slovenskom pohári nikdy neriešil súpera, ale čakal, čo nám žreb prinesie. To platí aj v tomto prípade. Keď sa 18. júna dozvieme jeho meno, začneme sa naň pripravovať. Určite nás čakajú zaujímavé konfrontácie,“ doložil Ondřej Smetana.

Program doteraz známych prípravných zápasov (ešte v riešení je posledný, ako generálka pred Európskou ligou): 14. júna: Ružomberok – Humenné (v Bešeňovej), 19. júna: Ružomberok - KF Egnatia (Abánsko) - na sústredení, 22. júna: Ružomberok - NK Domžale (Slovinsko) – na sústredením, 25. júna: Ružomberok - Rapid Bukurešť (Rumunsko) – na sústredení, 29. júna: Tatran Liptovský Mikuláš – Ružomberok.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia