Z DAC - u prišiel s plánom hrávať a aj hráva

Z DAC - u prišiel s plánom hrávať a aj hráva

Ján SvrčekHlavná stránka10.1.2024

V našej najvyššej futbalovej súťaži má 56 štartov, z toho štyridsať v ružomberských farbách. Predtým Matúš Malý si 15 čiarok pripísal v DAC Dunajská Streda a jednu počas hosťovania v Senici.

V jeseni sedemnásťkrát vaše meno figurovalo v otváracej jedenástke, asi spokojnosť, čo poviete? - znela naša prvá otázka na 22 - ročného obrancu.

"Som veľmi rád, že až na jeden zápas som nevynechal ani minútu. So svojou vyťaženosťou som samozrejme spokojný, dostávam oveľa väčší priestor ako počas prvej ružomberskej sezóny. No len škoda, že v tabuľke nie je mužstvo trochu vyššie. Boli zápasy, ktoré sa mohli lepšie zvládnuť a boli by sme bližšie k prvej šestke. Stále je však ešte nejaká šanca skončiť v skupine o titul."

Ako si vysvetľujete spomínanú absenciu?

"Pred tým sa podľahlo v Skalici 0:1, pričom stretnutie nám nevyšlo. Takže tréner určite chcel spraviť nejaké zmeny, čo som len rešpektoval. No zároveň ma mrzelo, že išlo o zápas v Dunajskej Strede, na ihrisku môjho bývalého klubu."

Čo hovoríte s odstupom času na prestup z Dunajskej Stredy so Ružomberka?

"Vnímam to ako dobrý krok. Dostávam veľa príležitostí a o to mi išlo."

V závere jesennej časti mužstvo prešlo na nové rozostavenie s piatimi obrancami, ako ste túto zmenu vnímali?

"Podľa mňa to vyšlo super. Predtým sme niečo také ani netrénovali, takže rovno sme do toho skočili. Tento systém celkom vychádzal, čo sa premietlo aj do získaných bodov."

Najprv v jeseni ste zväčša tvorili stopérsku dvojicu so Šimonom Gabrielom, ktorý posilnil mužstvo v priebehu súťaže, čo možno povedať na jeho adresu?

"Úžasne sme si sadli aj ľudsky. So Šimonom veľa času trávime tiež mimo ihriska. Ide o kvalitného futbalistu. Jeho príchod mužstvu určite pomohol."

Po prechode na troch stopérov sa zase do zostavy vrátil Ján Maslo, ako vidíte tohto mimoriadne skúseného obrancu?

"Všetci v lige dobre vedia hlavne o jeho sile v osobných súbojoch. Súperi majú pred ním rešpekt. Keď je na ihrisku, je aj taký väčší pokoj v našich radoch."

Čo poviete na zimné porcie mimo štadióna?

"Párkrát som to už aj predtým zažil. Nemôžem povedať, že k behu mám výborný vzťah, ale čo treba odbehám. Nuž a lepšie je ísť niekde von, ako krúžiť na ihrisku."

V čom ešte vidíte svoje individuálne futbalové rezervy?

"Myslím si, že v každej veci, v každej jednej činnosti je priestor posunúť sa. Treba hlavne makať a s ničím sa neuspokojovať."

Čo zvlášť potrebujete zlepšiť?

"Rýchle pohyby a obratnosť, aby som dokázal čo najskôr zareagovať na vzniknuté situácie."

Možno povedať, že stopéri dozrievajú aj priamo úmerne so skúsenosťami?

"Určite. Aj sám som to cítil v tejto sezóne, po nejako počte zápasov."

Čo tréningy v lone liptovskej zimy?

"Doma v Dunajskej Streda som na dáke veľké zimy nebol zvyknutý, no pomaly sa prispôsobujem. Leto však mám oveľa radšej."

Mužstvo vycestuje aj za teplom do Turecka, asi pozitívna správa.

"Jednoznačne. Vlani sme boli v Maďarku, kde bola možno ešte väčšia zima ako u nás."

Ešte otázka na záver, čo sa zmenilo s príchodom trénera Ondreja Smetanu?

"Zdá sa mi, že nastolil väčšiu disciplínu. Začali sme pracovať vo vyššej intenzite. A takisto išlo o zmenu herného systému."

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia