Začali sa mestské exkurzie

Začali sa mestské exkurzie

Ján SvrčekHlavná stránka3.7.2024

Spoznaj mesto so sprievodcom, alebo Letné prehliadky Ružomberka s výkladom, to je prázdninová ponuka mesta Ružomberok, Oblastnej organizácia cestovného ruchu Region Liptov a Informačného centra Ružomberok, pričom prvá prechádzka sa uskutočnila už včera (2. júla).

„Tieto prehliadky máme naplánované každý utorok, až do konca letných prázdnin, vždy so začiatkom o 18:00 hod. pred Kultúrnym domom A. Hlinku, pri našom pracovisku“ informoval nás vedúci ružomberského informačného centra Milan Kolčák.

Ide už o zaužívaný projekt, ktorý sa vracia po jednoročnej pauze. „Týmito prehliadkami chceme osloviť návštevníkov Ružomberka. Veľa ľudí sem prichádza, no zväčša chodí po okolí a my ich chceme stiahnuť aj do centra, aby sa aj niečo nové o našom meste dozvedeli. Samozrejme, tieto pravidelné akcie so sprievodným výkladom sú otvorené pre všetkých i pre miestnych,“ vravel ďalej M. Kolčák.

Ide o poldruha hodinový program na približne dvojkilometrovom okruhu. „Prejdeme si mesto, ľudia sa dozvedia základné informácie o jeho vzniku, o jeho histórii a dôležitých pamiatkach,“ dodal M. Kolčák. Účasť na prehliadke, ktorá najbližšie sa uskutoční 9. júla, je bezplatná.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia