Black Widow

Black Widow

RedakciaKultúra19.7.2021

Nová akčná marvelovka prináša svojim fanúšikom príbeh postavy Black Widow alias Natashe Romanoff v časovej príbehovej línii zasadenej medzi filmami Captain America: Občianska vojna a Avengers: Nekonečná vojna.

Natasha sa musí vysporiadať so svojou temnou históriou špióna a tiež aj zničenými a rozbitými vzťahmi, ktoré ju prenasledujú dávno predtým, ako sa stala Avengerom.

V akčnom špionážnom thrilleri od Marvel studios “Black Widow” je Natasha Romanoff pod vplyvom udalostí a nebezpečného sprisahania konfrontovaná so svojimi temnejšími stránkami osobnosti, ktoré majú významné väzby na jej temnú minulosť. Prenasledovaná temnou silou, ktorá sa nezastaví pred ničím, aby ju zlomila a zničila, sa Natasha musí vysporiadať so svojou temnou históriou špióna a tiež aj zničenými a rozbitými vzťahmi, ktoré ju prenasledujú dávno predtým, ako sa stala Avengerom.

V roli čiernej vdovy sa opäť predstavuje Scarlett Johansson, ktorá hrala túto charizmatickú postavu už vo viacerých filmoch z Marvel cinematic Universe. “Myslím si, že od samého začiatku, keď sme prvýkrát začali hovoriť o tom, že budeme robiť tento samostatný film o Black widow, tak sme chceli ísť naozaj hlboko a byť odvážni,” hovorí Scarlett Johansson. “Keďže som túto postavu hrala skoro desať rokov, chcela som sa uistiť, že to bude umelecky a kreatívne obohacujúce tak pre mňa, ako aj pre fanúšikov.”

V dalších úlohách sa predstavia Florence Pugh ako Yelena, David Harbour stvárňuje Alexeja/The Red Guardian a Rachel Weisz je Melina a to v réžii Cate Shortland “Black Widow” je prvým filmom zo štvrtej fázy Marvel Cinematic Universe.

Réžia: Cate Shortland
Scenár: Jac Schaeffer, Ned Benson, Eric Pearson
Kamera: Gabriel Beristain
Hudba: Alexandre Desplat
Hrajú: Scarlett Johansson, Florence Pugh, Robert Downey Jr., Rachel Weisz, David Harbour, William Hurt, Ray Winstone...

Sci-fi, akčný, dobrodružný, 133 min., MP12+, USA, ST, 2D projekcia

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia