Duša

Duša

RedakciaKultúra14.6.2021

Pixar Animation Studios, tvorcovia obľúbených animákov Coco a V hlave uvedú nový celovečerný animovaný film „Duša“, v ktorom stredoškolský učiteľ hudobnej výchovy Joe Gardner (v slovenskom znení Marián Miezga) dostane životnú šancu zahrať si s hviezdnou džezovou saxafonistkou v prestížnom jazzovom klube. Jeden chybný krok ho však prenesie z ulíc New Yorku do „Veľkého Neznáma“, čo je fantastické miesto, kde čerstvo narodené duše získavajú pred vstupom na Zem vlastnosti, návyky, talent, ale aj svoje zlozvyky. Joe sa však svojho života nechce len tak vzdať a spojí svoje sily s dušou číslo 22 (v slovenskom znení Zuzana Vačková), ktorá však vôbec nechápe, čím je práve ľudský život taký výnimočný. A ako sa Joe zúfalo snaží duši číslo 22 vysvetliť, čo je na živote také skvelé, postupne získava odpovede na otázky, ktoré si sám veľakrát kládol a nevedel na ne odpovedať.

Pôvodnú jazzovú hudbu pre film zložil slávny hudobník Jon Batiste. Držitelia Oscara® Trent Reznor a Atticus Ross („Sociálna sieť“) z Nine Inch Nails zložili filmovú hudbu, ktorá nás prenesie zo skutočného sveta do sveta duší.

Réžia: Pete Docter
Scenár: Pete Docter, Mike Jones, Kemp Powers
Hudba: Trent Reznor, Atticus Ross
Hrajú (hlasy): Marian Miezga, Zuzana Vačková, Peter Sklár, Judita Hansman, Soňa Norisová, Ondrej Kaprálik, Helena Gregorová, René Jankovič, Roman Ferienčík...

Súčasťou projekcie je aj krátky 6 min. film Brloh, v ktorom si mladý zajac zaumieni vykopať svoju noru snov, aj keď vlastne nevie ako na to a tak sa stále hlbšie a hlbšie ponára iba do problémov. Až keď narazí na dno a zistí, že vlastne nie je vôbec hanbou spýtať sa na radu a poprosiť o pomoc. Krátky animovaný film Brloh režírovala Madeline Sharafin a je súčasťou Pixar Animation Studios’ SparkShorts programu.

Animovaná komédia, 100 min., MP7+, USA, SD, 2D projekcia/5€/4€

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia