HUNTER KILLER: NEVIDITEĽNÝ ZABIJAK

HUNTER KILLER: NEVIDITEĽNÝ ZABIJAK

RedakciaKultúra6.11.2018

Hunter Killer, označenie pre útočnú ponorku s jediným cieľom - nájsť protivníka a zlikvidovať.

Neviditeľný, tichý zabijak, špeciálna jednotka v širokom svete pod hladinou.

Americká armáda zachraňuje ruského prezidenta? Extrémna situácia si vyžaduje extrémny prístup i riešenie. Budúcnosť svetového poriadku leží v hlbinách ľadového oceánu, kam práve mieri špeciálna útočná ponorka, aby ovládla chladné vody. Ale nie je sama.

Ľadové vody Severného ľadového oceána sú miestom, kde sa studená vojna medzi západom a Ruskom nikdy neskončila. Mimo dosahu ľudských očí tu prebiehajú nebezpečné hry, provokácie a dokazovanie sily. Najmodernejšie nukleárne ponorky na oboch stranách majú nepriateľa odstrašiť od útoku, ktorý by mal za následok rovnako strašnú odvetu.

Hry sa ale skončili! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varovania svojho soka na dno. Nad hladinou potom zmizne ruský prezident a velenia nad armádou aj nukleárnym arzenálom sa ujíma nebezpečný generál s túžbou svoju mocnú armádu konečne použiť. Vojna už nie je len hrozba, vojna sa pomaly začína. Kým na súši uprostred nepriateľského územia má americké komando za úlohu zabezpečiť a zachrániť ruského prezidenta, pod hladinou je povolaná do akcie špeciálna útočná ponorka s Gerardom Butlerom v úlohe jej kapitána. Musí využiť svoje dlhoročné skúsenosti podmorských hier na mačku a myš a dostať sa až do tyla nepriateľských vôd. V prípade nutnosti útočiť. Pri svojej misii v hlbinách nájde nečakaných protivníkov aj spojencov.

Hunter Killer: Neviditeľný zabijak vracia na plátna žáner ponorkových thrilerov plných akcie, osobných drám, tajomného napätia a pocitu klaustrofóbie. Gerard Butler spolu s režisérom strávili počas príprav filmu celé tri dni na palube ponorky USS Houston, aby tam čo najlepšie spoznali, ako prevádzka a život vo vojenskej ponorke skutočne vyzerá. Úloha kapitána Andropova sa stala jednou z posledných postáv, ktorú na plátne hrá už nebohý Michael Nyqvist.

Réžia: Donovan Marsh
Predloha: Don Keith (kniha)
Scenár: Jamie Moss
Hudba: Dominic Lewis
Hrajú: Gerard Butler, Gary Oldman, Linda Cardellini, Ryan McPartlin, Common, Michael Trucco, Gabriel Chavarria, Michail Gorevoj, Cosmo Jarvis, Will Attenborough, Nathan Cooper, Michael Nyqvist...

Thriller, akčný, 121 min., MP12+, USA, ČT, 2D projekcia

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia