JUDY

JUDY

RedakciaKultúra22.2.2020

Renée Zellweger v role jednej z najväčších hollywoodských legiend, herečky a speváčky Judy Garland.

Jej život sprevádzala osamelosť a závislosť na alkohole a liekoch. Ale jej talent si podmanil srdcia miliónov ľudí na celom svete.

Judy Garland je fenomenálna speváčka a úspešná herečka, ktorá sa už od útleho veku stáva miláčikom celej Ameriky. Jej talent si podmaňuje milióny divákov na celom svete. Jej kariéra je doslova splneným snom. Ale všetko má svoju cenu. Úspech a sláva si vyberajú vysokú daň. Jej život sprevádza pocit osamelosti, jej démonom je alkohol a závislosť na liekoch.

V zime v roku 1968 prichádza Judy do Londýna, aby vystúpila na turné beznádejne vypredaných koncertov. Peniaze jej dochádzajú a manželstvo je v troskách... Od začiatku jej celosvetového úspechu v muzikáli Čarodejník z krajiny Oz uplynulo už 30 rokov...

Neodolateľným zmyslom pre humor a srdečnosťou okúzľuje všetkých vôkol seba, či sú to muzikanti, fanúšikovia, alebo priatelia. Jej sny o romantickej láske sa stávajú skutočnosťou, keď stretáva Mickeyho Deansa.

Ale pod maskou šťastnej hviezdy sa skrýva krehká žena. Potom, čo v žiari reflektorov strávila uplynulých 40 rokov, je vyčerpaná. Vracajú sa jej spomienky na stratené detstvo a zo všetkého najviac túži byť doma so svojimi deťmi. Nájde v sebe silu pokračovať?

Renée Zellweger (Denník Bridget Jonesovej) sa svojim strhujúcim hereckým výkonom doslova prevtelila do Judy Garlandovej. V životopisnej romantickej dráme Judy jej bravúrne sekundujú Rufus Sewell (Iluzionista), Michael Gambon (sága Harry Potter) či Finn Wittrock (La La Land).

Réžia: Rupert Goold
Scenár: Tom Edge
Hrajú: Renée Zellweger, Rufus Sewell, Finn Wittrock, Jessie Buckley, Michael Gambom, Darci Shaw...

Životopisný, dráma, romantický, 118 min, MP 12+, GB, ČT, 2D projekcia, vstupné: 5 eur, 4 eur

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia