KVÁSKOVANIE

KVÁSKOVANIE

RedakciaKultúra5.3.2020

Mestská knižnica Ružomberok pozýva na prednášku spojenú s ukážkami.

O pozitívnych účinkoch kváskového chleba na naše telo, o tom prečo kváskovať a ako sa dopracovať k chutnému a zdravému chlebu prednáša Petra Mihoková.

V prípade, že máte záujem o kvások (za dobrovoľný príspevok), prineste si uzatvárateľný sklenený pohár.

Petra Mihoková, (* 1976 rod. Bednáriková, Ružomberok) počas svojho pracovného života síce prešla viacerými zamestnaniami, ale počas materskej dovolenky začala písať projekty zamerané na ochranu prírody a environmentálnu výchovu. Táto záľuba ju natoľko uchvátila, že sa tomu začala venovať profesionálne a založila vlastné Občianske združenie Slnkotvor.

OZ Slnkotvor pôsobí hlavne v dedine Lúčky, ale niektoré projekty zastrešujú celý okres Ružomberok. Posledné roky (nakoľko jej manžel je včelár) sa spoločne venujú hlavne osvete včiel, robia v lete zážitkové včelie exkurzie, majú vybudovaný včelí náučný chodník, nacvičené divadlo o živote včiel (aj vo forme DVD).

Venuje sa aj permakultúrnemu pestovaniu plodín, zaujíma sa o tému rodové statky a ako byť sebestačný. S týmito témami veľmi úzko súvisí oblasť zdravých potravín a zdravého stravovania, a tak začala pred 5 rokmi kváskovať. Zistila, že je to niečo, čo ju baví a robí jej radosť, preto organizuje kurzy kváskovania, aby mohli aj iní znovu objaviť tajomstvo zdravia našich predkov a pochopili dôležitosť návratu kváskovania do našich rodín.

Podujatie sa koná pri príležitosti Týždňa slovenských knižníc.

Informácie: 044/432 20 05, e-mail: info@kniznicark.sk

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia