LÁSKA NA DRUHÝ POHĽAD

LÁSKA NA DRUHÝ POHĽAD

RedakciaKultúra27.4.2019

Keď sa Raphael a Olívia stretli, mali obaja osemnásť rokov, bola to láska na prvý pohľad a začiatok veľkého milostného príbehu.

Nezištne sa vzájomne podporovali pri naplňovaní svojich vášní, on spisovateľ, ona klaviristka.

Ako to vyzerá o desať rokov neskôr? Sú už manželmi, ale vášne a vzájomného porozumenia je medzi nimi veľmi málo. Zatiaľ čo Raphael píše úspešné bestsellery, Olívia oželela vlastnú sólovú hudobnú kariéru, v ktorej ju jej manžel, ohromený vlastným spisovateľským úspechom, podporoval čoraz menej a menej. Jedného večera si Olívia prestane byť istá, či ju Raphael ešte miluje. Nasledujúce ráno sa Raphael prebúdza sám a čaká ho poriadny šok. Prepadne sa totiž do paralelného sveta, v ktorom žije úplne iný život. Olíviu v ňom nikdy nestretol, tá je teraz slávnou klaviristkou. On nie je spisovateľ, ale obyčajný učiteľ literatúry. Na hrudi má záhadné tetovanie s nápisom „ping" a uvedomí si, že bez Olívie nedokáže žiť.

Musí urobiť všetko preto, aby si jej lásku opäť získal, a predovšetkým si ju zaslúžil. Jeho jedinou výhodou je, že ju z predchádzajúceho života dokonale pozná, vie, čo má rada, čo jej prekáža, a čo, naopak, miluje. V snahe získať po druhýkrát Olíviino srdce mu pomáha jeho najlepší kamarát, ktorý má na prsiach pre zmenu vytetované slovo „pong".

Réžia: Hugo Gélin
Scenár: Hugo Gélin, Igor Gotesman
Kamera: Nicolas Massart
Hrajú: François Civil, Joséphine Japy, Benjamin Lavernhe, Camille Lellouche, Amaury de Crayencour, Edith Scob...

Romantický, komédia, 117 min, MP 12+, Fr, ČT, 2D projekcia

Vstupné: 5 eur, 4 eur

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia