Matky

Matky

RedakciaKultúra19.7.2021

Film o ženách v najlepších rokoch, ktoré sú elegantné, sebavedomé, múdre, užívajú si život a rozoberajú medzi sebou chlapov, vzťahy a sex.

Štyri celoživotné kamarátky také sú, ale okrem toho všetkého sa starajú o deti alebo ich práve porodili, prípadne sú tehotné. Ústrednou postavou je Sára /H. Vagnerová/. Má pekný zadok, tak ho začala fotiť a stala sa profesionálnou influencerkou. Ako úplne čerstvá matka sa chystá napísať knihu, ale predstavovala si to celé trochu jednoduchšie. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery. Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami perfektnej matky, ale všadeprítomný prach a nevyspatie jej dávajú poriadne zabrať. P. Hřebíčková stvárňuje snobskú, ale dosť osamelú Hedviku, ktorá žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David. S. Nováková ako Zuzana je po rozchode bez peňazí, prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. A napokon, G. Marcinková hrá Elišku, ktorá má skvelého chlapa, úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Partnermi hlavných hrdiniek sú J. Prachař, J. Langmajer, V. Polívka, V. Neužil a Š. Benoni.

Scenár trefne opisuje problematiku novodobého materstva a je primárne zacielený na ženské publikum, i keď aj muži zohrávajú v tejto komédii dôležitú úlohu. Príbeh otvorene a bez servítky zachytáva radosti i starosti súčasných matiek a v kombinácii s dávkou sebairónie či čierneho humoru má potenciál zaujať široké spektrum divákov.

Réžia: Vojtěch Moravec
Hrajú: Hana Vagnerová, Gabriela Marcinková, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková, Zuzana Mauréry, Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Štěpán Benoni, Vladimír Polívka, Václav Neužil, Viktor Preiss, Anna Polívková...

Komédia, 95 min., MP12+, CZ/SK, OV, 2D projekcia

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia