NÓRSKO OČAMI NÓROV

NÓRSKO OČAMI NÓROV

RedakciaKultúra23.5.2019

Bjørnsonova spoločnosť na Slovensku pozýva na premietanie dokumentárneho filmu Nórsko očami Nórov, natočeného študentami Filmovej školy v Zlíne počas dvojtýždňového putovania po tejto nádhernej severskej krajine.

Následne sa uskutoční beseda o Nórsku a premietanie cestovateľských fotografií s cestovateľom, vysokoškolským učiteľom geografie a majiteľom Cestovnej kancelárie Koge - cestovanie s geografmi Dr. Michalom Kovačicom, PhD., predsedom Výkonnej rady Bjørnsonovej spoločnosti na Slovensku.

Nórsko patrí medzi turisticky najatraktívnejšie krajiny na svete a ročne ho navštívia milióny turistov, ktorí sa vracajú očarení krásou nórskej prírody, hlbokými fjordami, obrovskými pevninskými ľadovcami a nepredstaviteľným množstvom vodopádov padajúcich z výšky stovák metrov.

Nóri patria medzi najinšpiratívnejšie národy sveta a to nielen svojimi životnými postojmi a hodnotami, ktoré preferujú, ale tiež svojim skromným spôsobom života, napriek tomu, že Nórsko patrí medzi krajiny s najvyšším HDP na obyvateľa a životným štandardom na svete.

O tom všetkom a aj o mnohom inom sa dozviete na tomto cestovateľskom podujatí.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia