Snúbenec alebo milenec

Snúbenec alebo milenec

RedakciaKultúra29.7.2021

Romantická komédia o tom, ako si dokonale skomplikovať život.

Tridsiatnička Dora (V. Kerekes) zažila lásku ako z rozprávky, no potom prišiel tvrdý pád. Muž jej života (M. Bányai) ju náhle opustil a ako keby to nestačilo, zasnúbil sa s inou. No aj nenaplnená láska môže byť sladká, a tak si Dora otvorí cukráreň, v ktorej ponúka koláčiky pomenované po nešťastných ľúbostných pároch z filmovej histórie. K. Winslet sa u nej predáva iba spolu s L. DiCapriom, A. Delona si zase nekúpite bez R. Schneiderovej. Romantické príbehy však účty nezaplatia a šarmantnej cukrárke čoskoro hrozí krach. Dora sa odmieta vzdať a vymyslí rafinovaný plán, ako získať späť svoju lásku a zároveň zachrániť podnikanie. Zoženie si falošného manžela, z prostorekého malého suseda urobí svojho adoptívneho syna a prihlási sa do súťaže o finančnú podporu pre rodinné firmy.

Cesta za vysnívaným balíkom peňazí však nebude taká jednoduchá. Medzi súťažiacimi je totiž aj Dorin ex so svojou novou láskou. Roztáča sa kolotoč bláznivých situácii, pikantných stretov a vtipných trapasov. Dora sa čoraz viac zaplieta do svojich lží a postupom času si už ani sama nie je istá, či ju to viac ťahá k bývalému, alebo skôr k novému, i keď len fiktívnemu partnerovi – sympatickému zubárovi (László Mátray), z ktorého sa podlamujú kolená všetkým ženám naokolo. Bude mať jej príbeh napokon happy end?

Snúbenec alebo milenec? je svieža komédia plná vtipných dialógov, ktorá vás očarí svojím francúzskym šarmom a príjemnou hudbou.

Film oslovil divákov po celom svete a dostalo sa mu aj uznania od kritikov. Získal viacero cien vrátane ocenenia za najlepšiu réžiu na Medzinárodnom filmovom festivale v Paríži (Paris IFF) 2021, ako aj cenu Gilda na medzinárodnom ženskom filmovom festivale Cinema e Donne 2020 vo Florencii. Okrem toho ho ako najlepší hraný film ocenili na festivale Love Story 2021 v Londýne. Vica Kerekes zase dostala za úlohu Dory cenu pre najlepšiu komediálnu herečku na GELOS Comedy Film Festival v Moskve.

Réžia: Nóra Lakos
Hrajú: Vica Kerekes, László Mátray, Miklós Bányai, Ferenc Elek, Pál Mácsai...

Romantický, komédia, 90 min., MP12+, HU, SD, 2D projekcia

Termíny a časy premietania:
Štvrtok 29. a piatok 30.7.2021 o 17:30 hod.
Sobota 31.7.2021 o 19:15 hod.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia