VRAŽDA V DIVADLE

VRAŽDA V DIVADLE

RedakciaKultúra29.9.2022

Vo West Ende v Londýne 50. rokov sa plány na filmovú verziu divadelného hitu náhle zastavia po tom, čo je hollywoodský režisér filmu zavraždený.

Keď sa prípadu ujmú svetom unavený inšpektor Stoppard (Sam Rockwell) a horlivá policajná nováčička Stalkerová (Saoirse Ronanová) ocitnú sa v záhadnom a očarujúco špinavom divadelnom podzemí a nečakanú vraždu vyšetrujú na vlastné riziko.

Na divadelných doskách v londýnskom West Ende je dlhoročná hra Pasca na myši hitom a filmový Hollywood klope na dvere. Arogantný americký režisér Leo Kopernick (Adrien Brody), v USA zaradený na čiernu listinu, dostane za úlohu zadaptovať na filmové plátno záhadnú vraždu podľa scenára Mervyna Cockera - Norrisa (David Oyelowo). Avšak s podmienkou, že producenti nemôžu hru sfilmovať skôr ako šesť mesiacov po skončení jej divadelného predstavenia. Keď sa zrazu v zákulisí začnú hromadiť mŕtvoly, cynický detektív Scotland Yardu inšpektor Stoppard a strážmajsterka Stalkerová musia na ceste k identifikácii vraha zladiť svoje osobné rozdiely a pracovné zvyklosti.

Spoločnosť Searchlight Pictures uvádza celovečerný režijný debut držiteľa ceny BAFTA Toma Georgea (“Táto krajina”) Vražda v divadle, ktorého scenár napísal Mark Chappell (Zápisník mladého lekára; Flaked). Vo filme účinkuje hviezdne herecké obsadenie, ktoré tvorí držiteľ Oscara Sam Rockwell (Jojo Rabbit, Tri billboardy kúsok za Ebbingom), na Oscara nominovaná Saoirse Ronan (Francúzska výprava, Malé ženy), držiteľ Oscara Adrien Brody (Pianista), Ruth Wilson (His Dark Materials, The Affair) alebo Harris Dickinson (The King’s Man) a iní.

Režisér Tom George, scenárista Mark Chappell a produkčný tím premenili nepriazeň osudu na príležitosť, nakrúcali film v divadlách a hoteloch opustených počas pandemickej uzávery mesta a nastavili hravý tón ako protilátku na temné časy a na oslavu divadelného života.

Réžia: Tom George
Scenár: Mark Chappell
Kamera: Jamie Ramsay
Hudba: Daniel Pemberton
Hrajú: Harris Dickinson, Sam Rockwell, Saoirse Ronan, Adrien Brody, Ruth Wilson...

Krimikomédia, mysteriózny, 98 min., MP12+, USA, ST, 2D projekcia

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia