ŽENSKÁ NA VRCHOLE

ŽENSKÁ NA VRCHOLE

RedakciaKultúra1.11.2019

Trošku svojrázna, nezadaná majiteľka biokaviarne Helena (A. Polívková) odchádza na popud svojej tety Ely (J. Krausová) s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách.

Vďaka vlastnej roztržitosti či hre osudu sa však namiesto luxusného hotela ocitá vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard (M. Dejdar) sprostredkúva adrenalínové športy. Samotár žije so svojou malou
dcérkou Zuzkou a veľmi spoločenským bratom Mišom (M. Němec), uznávaným členom horskej služby, milovníkom žien a zábavy. Helena netuší, že v rovnakú dobu sa jej milujúca matka (J. Preissová) rozhodne prinútiť protestujúceho otca (B. Polívka), aby sa vydali na hory tiež. Sú predsa Vianoce a rodina musí byť spolu!

Vysnívaný odpočinok a pohoda sa pre Helenu menia v nečakané dobrodružstvo aj vďaka tomu, že malá Zuza považuje Pražákov za nechutných votrelcov, zatiaľčo malý Mikuláš sa chce stať, tak ako Richard s Mišom, ozajstným horalom. Partia sa v snehom zapadnutej Samotke rozhodne nudiť nebude.

Réžia: Lenka Kny
Scenár: Hana Cielová, Lenka Kny
Kamera: Michael Baumbruck
Hudba: Michal Pavlíček
Hrajú: Anna Polívková, Bolek Polívka, Martin Dejdar, Jana Preissová, Marek Němec, Jana Krausová, Danica Jurčová, Roman Pomajbo, Marek Adamczyk...

Komédia, 105 min, MP 12+, CZ/SK, OV, 2D projekcia, vstupné: 5 eur, 4 eur

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia