A. Brenkus po zranení opäť zarezáva s mužstvom

A. Brenkus po zranení opäť zarezáva s mužstvom

RedakciaŠport4.11.2020

V aktuálnej fortunaligovej sezóne nastúpil v úvodných šiestich kolách, z toho v štyroch zápasov v základnej zostave. Zatiaľ posledný, celkove 22. štart v najvyššej súťaži, si stredopoliar MFK Ružomberok Adam Brenkus pripísal 12. septembra v Dunajskej Strede. O tri dni na to ešte hral v Lipanoch v stretnutí Slovnaft Cupu, lenže to na dlhý čas stoplo jeho hráčsku dráhu.

Išiel som z kraja centrovať loptu a v tom mi domáci hráč skočil na druhú, stojnú nohu. Keďže v kolene mi zachrapčalo, hneď som vedel, že je zle. Vyšetrenie v nemocnici iba potvrdilo moju predtuchu. Išlo o natrhnutý bočný a predný krížny väz na pravej nohe,“ objasnil 21 – ročný mladík dôvody svojej absencie na zelených trávnikoch.

V danej chvíli vám asi hlavou prebleskli tie najčiernejšie myšlienky, čo vy na to?

„Nezakrývam, bál som sa, že bude nevyhnutná operácia. Našťastie zranenie si nevyžadovalo až takéto radikálne riešenie.“

Čo nasledovalo potom?

„Najprv tri týždne absolútny pokoj. Potom som začal pracovať na návrate s kondičným trénerom Petrom Struhárom v Martine, ktorý mi veľmi pomohol.“

Stále ste však asi žili s určitým pocitom neistoty z najbližšej budúcnosti, či nie?

„Pre každého športovca, mladého alebo staršieho, je vždy veľmi nepríjemné, keď jeho kariéru preruší zranenie. Žiaľ, aj takéto veci k futbalu patria, takže treba s tým rátať."

Ako ste momentálne na tom, čo všetko vám noha dovolí?

„Po ôsmich týždňoch som sa opäť zapojil do spoločného tréningového procesu. Som tak nastavený, že po reprezentačnej prestávke by som mohol byť trénerom k dispozícii na ligový zápas.“

Už sa koleno vôbec neozýva?

„Trochu ešte cítim bolesť, ale bolo mi povedané, že takýto stav ešte dlhšie potrvá. Dáko však na to nemyslím.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia