A. Buknová chce v novej sezóne častejšie mieriť zdiaľky

A. Buknová chce v novej sezóne častejšie mieriť zdiaľky

RedakciaŠport20.8.2022

Odchovankyňa MBK Ružomberok Alexandra Buknová na dve sezóny, keď svoju hráčsku dráhu spojila s nemeckou misiou a s banskobystrickými pumami, opustila mekku slovenského basketbalu, aby sa vlani v lete do Koniarne zase vrátila. Vtedy však stisla kľučku na šatni vystuženej takmer spolovice legionárkami. Napokon si v drese Ruže pripísala ďalších 29 extraligových čiarok, pričom vynechala jediný zápas. Takisto dostala priestor v Európskom pohári FIBA.

Akurát Buknová a Viktória Havranová zostali trénerovi Jurajovi Sujovi zo „starého“ strieborného kádra z hráčok, ktoré boli súčasťou pravidelnej rotácie MBK.

Momentálne sa na tréningoch stretávajú len slovenské dievčatá a od tohto utorka aj jedna česká hráčka Andrea Andělová, ako vnímate novú situáciu? - spýtali sme sa 22 – ročnej Buknovej, tiež členky širšej slovenskej reprezentácie žien.

„Je to iné, než som bola zvyknutá po minulé roky. Sme v takomto zložení a ideme pracovať ako predtým a na nič sa nebudeme vyhovárať.“

Nechýbajú vám cudzinky?

„Zmenilo sa klubové nastavenie a s ním sa musíme popasovať ako najlepšie vieme.“

Na vašich pleciach bude pravdepodobne ešte väčšia zodpovednosť ako v extraligovom ročníku 2021/2022, čo poviete?

„Ako som uviedla, novej situácii sa musíme prispôsobiť a každá čo najlepšie zvládnuť svoju individuálnu pozíciu.“

V čom sa vy osobne v novej sezóne chcete posunúť?

„Človek má stále na čom pracovať. Určite som nebola spokojná so streľbou z väčších vzdialeností. Nemôžem ani povedať, že mi nepadalo, najväčší problém tkvel v tom, že tých pokusov bolo málo.“

Tešíte sa na ďalšiu sezónu?

„Samozrejme. Je to nová výzva. Aj keď tieto dva mesiace august a september sú z hľadiska tréningovej náročnosti najnáročnejšie. Lenže aj tie treba prelúsknuť. Je to v príprave nevyhnutné".

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia