A. Buknová už vybieha na palubovku v základe

A. Buknová už vybieha na palubovku v základe

RedakciaŠport9.12.2021

V posledných štyroch extraligových dueloch (doma proti Slovanu Bratislava – 105:34, v Košiciach s Young Angels – 85:62 a pod vlastnými košmi s UMB Banská Bystrica – 92:44 s so Šamorínom – 84:50) sa Alexandra Buknová stala súčasťou otváracej ružomberskej päťky.

Priznám sa, v lete po návrate do ružomberského klubu, som nečakala, že budem dostávať príležitosti aj v základe. No treba podotknúť, že zatiaľ to bolo akurát v našej domácej súťaži. Ale i z toho mám veľkú radosť,“ rozhovorila sa 22 – ročná odchovankyňa Ruže, ktorá po anabáze v nemeckom SV Halle Lions a BK ŠKP 08 Banská Bystrica, znovu háji farby Ruže.

Pri porovnaní predchádzajúcej basketbalovej adresy (pod Urpínom), s tou aktuálnou, si hráčka pochvaľuje výkonnostný progres. „Určite som sa zlepšila v obrane. Máme vlastnú obrannú filozofiu a snažím sa plniť všetko, čo tréner odo mňa vyžaduje. Myslím si, že od zápasu k zápasu je to lepšie. Dúfam, že raz bude zo mňa konzistentná obranárka. Viac rezerv je asi v útoku. Netvrdím, že sa tu hľadám, ale nepúšťam sa do nejakých veľkých vecí. No aj v tomto smere, chcem byť čo najviac prospešná družstvu.“

Doterajších šesť stretnutí v Európskom pohári FIBA bolo pre bývalú mládežnícku reprezentantku (do 18 a do 20 rokov), ktorá má za sebou aj jeden zraz ženského „nároďáku“, ďalšou veľkou školou. „Je to niečo úplne iné ako naša extraliga. Proti takým basketbalistkám nehráte každý deň. Ide o zbieranie nových a ohromných skúseností, čo beriem ako cenný vklad do mojej ďalšej hráčskej etapy.“

Najbližšiu stredu (15. decembra) nášho majstra čaká ďalšia významná medzinárodná konfrontácia, keď vo FIBA Cupe v Koniarni odohrá prvý zápas play-off o postup medzi šestnásť najlepších tímov proti ruskej Nadežde Orenburg. „Zatiaľ sme sa ešte konkrétnymi informáciami o súperovi nezaoberali, ale pripravujeme sa na to, že pôjde fyzicky veľmi zdatného protivníka. Zároveň to bude ďalšia výzva, na ktorú sa tešíme,“ vravela ďalej Buknová.

Mladá hráčka, ktorá prežíva najkrajšie chvíle na svojej basketbalovej ceste, v súčasnosti sedí na dvoch stoličkách, keď popri profesionálnej kariére je poslucháčkou 2. ročníka na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. „Keďže študujem, nemôžem dávať basketbalu úplne všetko. Takisto ani škole toľko, čo by som chcela. Snažím sa skĺbiť tieto dve veci a robím, čo môžem,“ pripojila Alexandra Buknová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia